Zjistěte, jak rychle a provždy zatočit s plísní v koupelně

Mold in the bathroom

Plíseň je strašně otravný problém, který vám znepříjemňuje život. Pokud se navíc objeví ve vaší koupelně, čeká vás velký problém. Vlhkost je v této místnosti vysoká a plíseň se šíří rychleji. Totéž platí i pro mikroskopické organismy, pro které může být živnou půdou. Jak se jich ale zbavit v případě, že se dostanou do spár obkladů a dlažby, odkud bývá obtížné je odstranit?

Čistá koupelna a toaleta

Čištění toalety by mělo být každodenní činností. V případě, že je to často, je to skutečně jeho součástí. Rychle umyjete umyvadlo, vanu nebo otřete dlaždice. Ale v případě, že se potřebujete odhodlat k intenzivnější práci, chtělo by to pomocníky, kteří vám pomohou. Ideální jsou odstraňovače vodního kamene a plísní a skvělou práci odvedou také leštidla, zejména na zrcadla. V některých případech jsou součástí umývárny i spotřebiče. Pračku nebo sušičku byste měli také umýt.

Ocet je číslo jedna

Nejběžnějším čisticím prostředkem, který doporučujeme mít neustále po ruce, je bílý ocet. Jeho použití je šetrné k životnímu prostředí a může nabídnout řešení pro většinu problémů. Čistí, odstraňuje vodní kámen, zbavuje se plísně a používá se k čištění zakalených zrcadel. Navíc je mimořádný pro odstranění silikonů, které bývají obsaženy v běžných kosmetických přípravcích. Pro dosažení ideálního účinku smíchejte sklenici octa se lžící čisticího prostředku a použijte k čištění povrchu houbičku.

Umývání houbičkou
Foto: Unsplash

I příroda pomůže

Pokud potřebujete, aby vaše koupelna zároveň skvěle voněla, můžete využít citrusové ovoce. Méně obvyklou strategií jsou výtažky z grapefruitových semínek. K likvidaci plísně postačí přibližně deset kapek rozpuštěných ve sklenici vody. Tuto směs nalijte do postřikovače a stříkněte na znečištěný povrch.

Nechte ji působit nejméně hodinu a smyjte špínu. Citron má navíc antibakteriální a fungicidní vlastnosti. Takže vám pomůže nejen s plísní. Když se použije v pračce, dodá ji nádhernou vůni. Při čištění smíchejte šťávu z poloviny citronu s prostředkem na mytí nádobí a naneste ji na plíseň pomocí kartáče. Nechejte směs nejméně hodinu působit a setřete utěrkou namočenou v čisté vodě.

Vosk

Pokud se nechcete pouštět do něčeho nového, vyzkoušejte vliv bílého vosku. Musí být hustý, ale zároveň aby šel uchopit do ruky. Pro začátek umyjte a vyčistěte celou koupelnu, tím se také zbavíte jakéhokoli prachu. Pusťte se do práce na spárách. Vezměte vosk a začněte ho ostrou stranou vtírat do spár. Budou se bezchybně lesknout.Tato strategie nefunguje na likvidaci samotné plísně, ale zabraňuje jejímu vzniku.

Zdroje info: aazdravi.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Unplash