Chcete, aby vám pračka dlouho vydržela? Správně ji čistěte

pračka

Pračka je nedílnou součástí prakticky každé domácnosti. Její využití je na denním pořádku, proto není divu, že je životnost pračky při jejím výběru rozhodujícím parametrem pro řadu hospodyněk, kterým uleví od práce a hromad znečištěného prádla. Kopce špinavého prádla, které se na nás neustále valí, jsou díky pračkám včas vyexpedovány do jejich bubnů, kde se s pomocí pracího programu rázem promění v čistoskvoucí prádlo. Aby ale mohla pračka takto fungovat co nejdéle, je zapotřebí o ni řádně pečovat.

Základní kroky pro čistou pračku

Čistit pračku zvládne hravě každý. Zprvu se ujistěte, v jakém stavu se nachází váš filtr. Ten najdete vpředu u hlavních dvířek vaší pračky. Víko odejměte a filtr vyčistěte. Postačí jej přitom vyčistit pouze mechanicky, neoplachujte ho nikdy vodou. Jeho znečištění kontrolujte v pravidelných intervalech, a to alespoň jednou za tři měsíce.

Pokud perete vaše prádlo jen při nízkých teplotách, vždy se podívejte na stav vašeho bubnu uvnitř pračky. Pračku zapněte na program 90 stupňů a zbavte jí tak případných virů, roztočů i bakterií. Nezapomeňte vhodit do pračky také kapsli čistícího prostředku, který pomůže zbavit pračku nelibých pachů.

pračka

Foto: Pixabay

Pozor na těsnění

V dalším bodě přichází čas na údržbu nálevky na prací gel či prášek. Nálevku vyjměte a pod proudem vody ji od zbytků pracích prostředků důkladně omyjte.

Nakonec otřete vlhkým hadrem těsnění u pračky, do kterého se nanesou během praní různé nečistoty. V záhybech u těsnění zkontrolujte stav jeho celkový stav. Právě v těchto místech se často nachází různé sponky, zatoulané knoflíky, stočené ponožky apod. Vyjměte je proto stranou, zbytečně vám pračku poškozují. Pračku ještě zvenku zbavte nakonec nečistot i případného prachu a máte hotovo, alespoň do příštího měsíce. Tento postup je totiž třeba opakovat pravidelně.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/vycistete-pracku-20221116.html

https://www.mall.cz/jak-vycistit-pracku

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.