Kuchyně

Moderní kuchyně 2019: Bílá i tmavá, dřevo a minimalismus

Chtěli byste mít doma krásnou kuchyni? V současné době je k dispozici velké množství nejrůznějších designů kuchyní. Podívejte se s námi na aktuální trendy. Přiblížíme vám kuchyně, které rozhodně stojí za to. Zaměříme se přitom nejenom na barvy, ale také na materiály a v neposlední řadě i na celkové rozmístění jednotlivých solitérů. Nesmírně důležitá je v kuchyni především funkčnost, jíž se budeme věnovat také.

Barvy v kuchyni v hlavní roli

V první řadě se určitě vyplatí promyslet, jakou barvu kuchyňské linky volit. Hodně oblíbené jsou elegantní světlé variace, kdy se volí bílá, slonová kost, případně jiné krémové odstíny. Naopak tmavé kuchyně budí respekt.

V každém případě se držte pravidla, které hovoří o tom, že by se neměly kombinovat více než tři barvy. Z kuchyně pak vzniká spíše cirkus než cokoli jiného. Velmi oblíbené jsou kombinace bílé a světle zelené, které dělají z kuchyně velmi útulné místo.

Kuchyně

Zdroj: IDWItalia.com

Naopak velký respekt si kuchyně vydobude v případě černé barvy a antracitového odstínu. Nechat kuchyni jen bílou není ideální, jelikož může působit do jisté míry fádně. Stačí jen třeba minimum jiné barvy z druhé strany dvířek, případně v jiné části. Pracovní deska také může být oživena jinou pestřejší barvou. Přesto je lepší experimentovat spíše s materiály, důkazem čehož jsou například luxusní a moderní italské kuchyně.

Moderní materiály se vyplatí

Interiér celého bytu či rodinného domu lze oživit zajímavými materiály, jež nyní letí. Kuchyně není žádnou výjimkou. Ba naopak, právě tady není problém experimentovat. Jaké materiály jsou tedy dnes na výsluní?

Mramor je návratem k tradici

Je to právě mramor, který v minulosti hrál v interiéru poměrně důležitou roli. V architektuře se uplatňuje už velmi dlouhou dobu. Ostrůvky právě z mramoru vypadají dominantně stejně tak jako podlaha. Záleží jen na vás, kterou část kuchyně byste chtěli vyzdvihnout a udělat z ní střed pozornosti. Moc hezký je třeba světlejší mramor s tmavším žíháním.

Kuchyně

Zdroj: IDWItalia.com

Futuristicky působící měď

Pocit luxusu, který ale není nijak vtíravý. Přesně takovéto nálady dokáže navodit měď. Nerez a chrom jdou v podstatě do ústraní. Měď vypadá moc hezky na neutrálních podkladech. Především bílá barva jí dá dokonale vyniknout. Kombinovat se dá také se dřevem či zmiňovaným mramorem. Máte-li strach z větších měděných ploch, vsaďte pouze na drobnosti typu úchytek, kování a podobně.

Recyklované dřevo dodá punc originality

Dřevo jako ryze přírodní materiál dokáže dát jakémukoli interiéru ještě další rozměr. To recyklované navíc šetří přírodu. V tmavé barvě vypadá náramně a hodí se fakticky do jakýchkoli místností včetně kuchyně. Se dřevem pracují mnozí architekti, o čemž svědčí i inspirace pro moderní bydlení v různých časopisech.

Kuchyně

Zdroj: IDWItalia.com

Oblíbené ostrůvkové variace

Hodně dobrou a maximálně stylovou volbou každé kuchyně je ostrůvek. Otevřený prostor je velmi elegantní. Ostrůvek navíc poskytne spousty úložného prostoru. Každodenní příprava pokrmů se v takové kuchyni stává zábavou. Klidně v rámci ostrůvku můžete mít integrovanou varnou desku. Počítejte ale s vyšší investicí vztahující se k ostrůvkové digestoři.

Kuchyně

Zdroj: IDWItalia.com

Minimalistické zónové řešení

Minimalismus vládne světu. V kuchyni nepotřebujete zbytečnosti, což ostatně dokladují minimalistické kvalitní italské kuchyně. Bohatě stačí rozčlenit prostor na zóny, a to varnou, kde hraje prim varná deska. Důležitá je i zóna uskladnění surovin. Pak musíte najít místo pro přípravu pokrmů, co zajistí ideálně kuchyňské desky z antibakteriálních materiálů.

Kuchyně

Zdroj: IDWItalia.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *