Jaké netradiční funkce může mít houbička na mytí nádobí?

nádobí

Houbička, kterou všichni využíváme v kuchyni k údržbě nádobí, nám může doma dobře posloužit i k mnoha jiným účelům. Díky svým absorpčním vlastnostem poslouží i tam, kde byste to vůbec nečekali. Jak konkrétně jí lze využít netradičním způsobem?

Houbička v lednici?

Houbičku na nádobí využijeme například při uskladnění některých potravin, konkrétně při skladování ovoce a zeleniny. Za předpokladu, že je houbička hygienicky čistá, postačí jí vložit mezi ovoce a zeleninu v lednici. Díky absorpčním vlastnostem bude houbička dobře odvádět vlhkost. Potraviny pak díky absenci přemíry vlhkosti vydrží o to déle. Jejich trvanlivost se díky tomu prodlouží i o několik dní.

Houbičky v lednici bude samozřejmě nutné pravidelně měnit. Zhruba po týdnu jí vždy vyměňte za novou. Takto použité houbičky na nádobí pak mají rozhodně i další uplatnění, proto je nevyhazujte.

houbička

Foto: Pixabay

Houbičky poslouží rostlinám

Houbičky, které jste vyndali z lednice, lze dále využít. Houbičkám zprvu dopřejte očistu. Postačí vám k tomu jeden díl bělidla a tři díly vody. Poté houbičku důkladně vymáchejte pod proudem teplé vody a prosušte je.

Houbičky potom mohou dobře posloužit vašim rostlinám, resp. chránit je proti zahnívání kořenů. Pokud potřebujete udržet některé rostliny stále ve vlhkém substrátu, ale bojíte se o jejich přelití, pak neváhejte použít i právě houbičky na nádobí. Ty postačí nastříhat na malé kousky a promíchat je se substrátem.

Rostliny, které nesnesou stát ve vodě, můžeme chránit před přelitím a zahníváním ještě jedním podobným způsobem. Houbu vystřihněte podle tvaru květináče a položte jí dospodu. Houba, která je poté překryta hlínou, po zalití rostliny do sebe vždy nasákne přebytečnou vodu, která by jinak způsobila nechtěné přelití rostliny.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/houbicka-na-nadobi-lednice-30000112.html

https://www.akcniceny.cz/magazin/6-perfektnich-napadu-jak-vyuzit-houbicku-na-nadobi/

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.