Jak nastavit radiátor, aby bylo vytápění efektivní? Jedna číslice může ušetřit dost peněz

Vytápění

Náklady na vytápění interiéru neustále stoupají a rozhodně se vyplatí vědět, jakým způsobem je možné šetřit. Jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo se neobává dalšího vyúčtování, případně změny tarifu. Naštěstí existuje způsob, který člověku i v této nepříznivé době pomůže. My se podíváme podrobněji na to, jakým způsobem nastavit elektrické vytápění, aby bylo co možná nejefektivnější.

Termostatické ventily a šest stupů na ovládání

Použití termostatických ventilů není nijak složité. Jednoduše se otáčí prstencem a vy označujete teplotu, kterou byste chtěli v dané místnosti mít. Hodně důležité je především nastavení konkrétního čísla na samotném prstenci. To totiž rozhoduje nejen o tom, jaká bude teplota, ale také o celkové spotřebě samotného vytápění daného objektu. Většinou je na prstenci celkem 6 programů, které se hodí do každé místnosti.

VytápěníFoto: Pixabay

Jak měnit 6 programů vytápění?

Podíváme se tedy podrobněji na všechny programy, které na ovládání topení najdeme. Začneme nulou. Symbol 0 neoznačuje to, že by topení nefungovalo vůbec. Vytápí na teplotu kolem 7 stupňů Celsia. Vše je kvůli tomu, aby vytápěcí soustava nezamrzla. Úroveň 1 se nastavuje v pracovnách nebo na schodech, kdy aktuálně nepotřebujete vysokou teplotu. Ta se při nastavení na tuto úroveň pohybuje kolem 13 °C. Úroveň 2 je ideální pro spánek, teplota činí zhruba 16 °C. Jestliže zvolíte úroveň 3, pak se dostanete na 20 °C, což je vhodné do větších místností. Úroveň 4 už ohřívá na 22-24 °C. Ideální je v koupelně. Při úrovni 5 už bude v prostoru kolem 28 °C, což je opravdu vedro.

Jaké je optimální vytápění?

V případě dostatečně prostorné místnosti je ideální vytápět na teplotu kolem 19 až 20 °C. Ideální je ikona sluníčka. Noční režim by měl být řešen na teplotu kolem 17 °C, čemuž odpovídá ikona měsíce. Jinak se udává, že standardní teplota v domě se pohybuje kolem 18 až 22 °C. Na termostatickém ventilu byste neměli mít vyšší číslo než 4.

Zdroje info: tojenapad.sk, novinky.cz 

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.