panev

Jak zajistit, aby se vám nerezová pánev nepřipalovala?

Při nákupu nové pánve pro domácí použití sáhne většina lidí po pánvi teflonové nebo keramické. Napadlo vás ale někdy, proč kuchaři v restauracích, včetně těch nejexkluzivnějších, používají spíše pánve nerezové? Pokud ano, možná jste popřemýšleli o tom, že byste nerez používali také ve svojí domácí kuchyni. Nebude se ale nerezová pánev připalovat? Teflon a keramika s přece chlubí tím, že se nepřipalují. Nezaděláte si s nerezem spíše na problémy?

Vlastnosti nerezové pánve

Důvod, proč jsou nerezové pánve první volbou profesionálů v oboru, je ten, že dokonale vede teplo, což činí přípravu jídel snazší. Kromě toho se nerezová ocel také snadno udržuje, není potřeba žádného speciálního zacházení nebo prostředků na mytí. Nerezová pánev se také hodí na každý povrch všech varných desek.

Také je na místě zmínit odolnost nerezové oceli, v porovnání s teflonem nebo keramickými povrchy je totiž prakticky nezničitelná. Nerezová ocel je zdravotně nezávadná, ani při vysokých teplotách se z ní neuvolňují žádné toxické látky. Jak je to ale s tím připalováním? Existuje trik, díky kterému pro nebude představovat problém.

panev2

Foto: Pixabay

Aby se nerezová pánev nepřipalovala

Pánev před použitím omyjeme běžným způsobem za použití houbičky a mycího přípravku. Drátěnka není vhodná, došlo by zbytečně k mikroskopickému poškození povrchu pánve. Po usušení dáme na pánev několik lžic řepkového oleje a zahřejeme jí na střední stupeň až začne olej trochu kouřit.

Pak necháme pánev trochu zchladit a přebytečný olej vylejeme z pánve. Zbytky, které na ní zůstanou zlehka otřeme ubrouskem, aby se na pánvi vytvořil jednolitý mastný film. Pánev je nyní připravená na vaření. Bude se přitom chovat stejně jako teflonová a nebude se připalovat. Jedná se o jednoduchou přípravu, která vás o příliš času nepřipraví a budete moci připravovat jídlo jako skuteční šéfkuchaři.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *