Jak vařit bez soli? S těmito náhradami

sůl

Solit se dá i jinak než stolní solí. Zkuste to s radami babky kořenářky a jděte do lesa (nebo do obchodu) na bylinky. Vyhnete se možná i vzniku vysokého krevního tlaku. Bylinky, jimiž se dají pokrmy přirozeně dochutit, předčí často všechny solničky z širokého okolí. Prospějí totiž i vašemu tělu. Které to jsou?

Zázračný česnek

Věděli jste, že množství používané soli můžete omezit třeba zvýšenou dávkou česneku? Že ne? Tak to zkuste, hodit se může například do rajčatové omáčky, které zvedne již tak fantastickou chuť. Chutnat bude skvěle nejen v omáčce, ale i v polévkách či smažených pokrmech. Chuť bude natolik výrazná, že solit nebude již třeba.

sůl

Foto: Pixabay

Tymián

S chutěmi pro mlsné jazýčky si hravě poradí i tymián. Tuto nenáročnou bylinku můžete vypěstovat třeba na vašem balkoně. Hodit se může třeba na čerstvý sýr. Tímto poměrně výrazným aromatizovaným kořením můžete svést chutě například s pečeným masem nebo dušenými pokrmy, v hlavní roli může být čerstvá zelenina jako jsou například rajčata nebo velmi oblíbená novoroční čočka.

I obyčejný citrón umí zázraky

Také citronová šťáva je soli velmi podobná, přesvědčte se sami. Kyselina citrónová ve větším množství působí tak trochu slaně, přidat ji proto můžete i k některým pokrmům. I malé množství kůry z citrónu pomůže a neuškodí. Dobrou náhradou soli bude také limetka nebo obyčejný pomeranč. Nebojte se tak trochu experimentovat.

Kopr

Už nevíte, čím ještě byste slanou chuť mohli nahradit? Máte kopr na zahrádce? Šup s ním k nakládaným okurkám nebo do salátu. Snižte potřebné množství soli díky bylinkám a darům přírody, které vám rostou na vaší zahradě přímo před očima. Nebojte se jídla ozvláštnit jinými chutěmi než jen solí. Bylinky jsou nejen chutné, ale i zdravé. Tak pro svoje zdraví něco udělejte.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/domacnost/sul-bylinky-dochucovadla-koreni/

https://farmazdravi.cz/potrebujete-omezit-prijem-soli-tyto-alternativy-ji-nahradi/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.