Jak v létě ušetřit za energie

větrák

Elektrické spotřebiče potřebujeme ke svému životu v létě stejně jako v zimě. I když by se mohlo zdát, že spotřeba elektřiny bude v tomto období nižší menší, není tomu tak vždycky. Díky dlouhým teplým dnům, kdy je venku světlo až do noci, možná méně svítíte, ale za spotřebu například takové lednice neušetříte prakticky ani korunu. Přesto existují drobné triky, jak letní spotřebu dostat trochu dolů.

Kde nám utíkají peníze?

Neustále v permanenci je vaše lednice, ve které samozřejmě potřebujete chladit vaše jídlo. Také led, který vaše lednice neustále vyrábí, jsou na osvěžení v letních parnech jako dělané. Bez lednice se lze nicméně obejít jen velmi těžko.

Alespoň částečně obejít se však můžete bez klimatizace a větráků. Ty patří mezi největší louditele elektrického proudu a s nimi je spotřeba několikanásobná. To samozřejmě pocítí vaše peněženky se rok co rok nestačí divit. I když to byla doteď cena, kterou jste byli ochotni platit, nyní je čas začít šetřit. Díky vysoké inflaci a cenám za energie, které letí přímo vzhůru, se situace mění.

lednice

Foto: Pixabay

Jak spotřebovávat méně?

Začněte například u lednice. I malá námraza vám může rozpočet za elektrický proud nemálo navýšit. Dbejte proto vždy na to, aby vaše lednice nebyla příliš namražená. Také vaše klimatizace nemusí nutně běžet celé dny. Využijte vždy jen tolik energie, co potřebujete. Snižte parno v bytě například žaluziemi. Větrák tak díky tomu alespoň nebude celé dny v zásuvce.

Snažte se také s odběrem energií svěřit dobrému dodavateli. Najděte si co možná nejnižší tarif, za který pak budete ochotni platit. Neplaťte jinde zbytečně více peněz za zbytečnou energii, kterou ani nevyužijete.

Zdroje informací: https://www.lamaenergy.cz/novinky/i-pres-leto-se-da-vyrazne-setrit-na-energiich-jak/

https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/clanek/sedm-tipu-jak-skutecne-usetrit-za-elektrinu-40390835

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.