Termoizolační fólie na střechu jako pomocník před horkem i zimou

Pokud máte novostavbu a řešíte novou střechu, nebo ve chvíli, kdy se pouštíte do rekonstrukce stávající střechy, je nezbytně nutné vyřešit systémy izolace. Velkým pomocníkem přitom mohou být termoizolační fólie. Existuje jich několik různých druhů a jejich společným jmenovatelem je především ochrana před teplem či naopak chladem. Podívejte se, o co konkrétně se jedná a jak mohou termoizolační fólie pomoci.

Lepší izolace pro úspory energií

Důvodem, proč na střechu umístit izolační fólii, je jednoznačně úspora. Díky zlepšení izolačních vlastnosti totiž nebude střechou unikat tolik tepla. Zároveň nebude docházet k přehřívání při horkém létě, kdy do střechy perou sluneční paprsky. Základní termoizolační fólie se přitom poměrně snadno instalují, takže je můžete přidat i na aktuální střechu. Touto poměrně nenáročnou úpravou tak můžete poměrně výrazně zlepšit tepelné vlastnosti vašeho domu, které oceníte v létě, ale i v zimě. Od fólie se totiž teplo drazí. To znamená, že horko v létě zůstává venku a teplo z vytápění během zimy naopak zůstane vevnitř.

Jednoduchá instalace termoizolační fólie

Na termoizolační fólii je dobré nezapomenout v rámci instalaci nové střechy nebo při provádění rozsáhlé rekonstrukce. Málo lidí však ví, že termoizolační fólie může skvěle posloužit i ve chvíli, kdy máte střechu již hotovou. Pro instalaci termoizolační fólie totiž nejsou potřeba žádné speciální stavební úpravy. Nepředstavují ani těžký prvek, takže se dají bez problémů zakomponovat i na střechu s lehčí konstrukcí.

Foto: Pixabay

Nezapomeňte také na hydroizolační fólii

Kromě fólie, která pomáhá s ochranou před únikem nežádoucího tepla, je dobré se zaměřit také na hydroizolační fólii. Ta se zpravidla dává při předělávání střechy a pomáhá jako ochrana před nežádoucí vlhkostí, jejíž přítomnost může negativně ovlivnit životnost celé střechy.

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/termoizolacni-folie-sunflex-zasadni-uspora-nakladu-za-vytapeni-i-klimatizaci-30877.html a https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/nova-hydroizolacni-folie-ochrani-vasi-strechu-proti-srazkam-i-vetru.html

Náhledové foto: Pixabay