Jak uchovat pečivo z obchodu déle čerstvé

chléb

Pečivo, které si přinesete z obchodu, je prakticky vždy voňavé a čerstvé. Jeho trvanlivost se ale může významně měnit podle způsobu uskladnění. Pokud pečivo doma uskladníte správně, vydrží vám i několik dní jako by bylo čerstvé. V opačném případě bude už druhý den téměř na vyhození.

Igelit ne!

Nejčastější a současně také největší chybou je dát pečivo do igelitového sáčku, kde rychle navlhne a začne brzy plesnivět. Vůbec nejhorší je to pak v případě pečiva, které si donesete domů ještě teplé a hned jej uložíte. Vždy jej před samotným uskladněním nechte řádně vychladnout. Obecně však platí, že uskladnění bílého pečiva není pro dlouhodobé skladování vhodné.

Pořiďte si chlebník

Pořízením chlebníku nic nezkazíte, ba naopak, prodloužíte pečivu významně trvanlivost. Pečivo ukládejte vždy do čistého chlebníku, ideálně v čistém bavlněném plátně. Chleba tak vydrží dlouho čerstvý. Je to především díky suchému chlebníku, ve kterém se nemění teplota.

pečivo

Foto: Pixabay

Přemýšlejte již při nákupu

Kupujte kvalitu, protože poměr žitné a pšeničné mouky a další parametry mohou výrazně ovlivnit i kvalitu chleba. Většina produktů z běžného obchodu obsahují navíc kypřidla a stabilizátory, které mají trvanlivost samy o sobě prodloužit. O kvalitním chlebu ale není v takovém případě řeč a ani stabilizátory neuchrání pečivo před plísněmi při špatném skladování.

Vždy odstraňte zdroje plísně, ať nepřeskočí na další pečivo. Chlebník vždy kontrolujte a jakmile se objeví plíseň, chleba okamžitě zlikvidujte. Chlebník udržujte vždy v čistotě a pravidelně jej vždy otřete hadrem namočeným v teplé vodě s octem. Tím zbavíte chlebník případných mikrobů, které by mohli napadnout vaše další pečivo. Nevystavujte chlebník ani přímému slunečnímu záření, pečivo by se mohlo zapařit  a vlivem vysokých teplot by mohlo začít plesnivět.

Zdroje informací: https://primanapady.cz/clanek-254353-stava-se-vam-ze-pecivo-uz-druhy-den-neni-k-jidlu

https://www.prostreno.cz/tipy-a-triky/clanky/856/Jak-skladovat-pecivo-aby-bylo-dlouho-cerstve

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.