Noční stolek

Jak správně vybrat noční stolek?

Noční stolek je sice malým kusem nábytku, avšak stejně důležitým jako ostatní. Protože, kam byste odložili svou knihu, šálek čaje nebo lampičku? Věnujte proto i výběru stejnou důležitost a čas. A jak vybrat noční stolek? Jaká jsou kriteria? To se dozvíte dnešním článku

Praktický doplněk

Noční stolky slouží většinou jako doplňky, praktické doplňky do ložnice. A proto by měl takový noční stolek ladit s celkovým zařízením ložnice. Specializované obchody dokonce nabízí celé ložnicové sestavy, jimiž jsou noční stolky obsaženy. Tyto ložnicové sestavy tak zjednodušují výběr, protože bez námahy máte ložnici ihned ve stejném stylu. Pokud výrobce nenabízí lůžko i s nočním stolkem dohromady, výběr je zcela na vás. Dbejte akorát na to, abyste vybrali stolek ze stejného materiálu a stejného stylu. Stolek také může mít spoustu funkcí, jako odkládání, servírování či jako úložný prostor. Třeba se zásuvkami, poličkami atd.

I výška je důležitým kritériem

Pří výběru nočního stolku je důležitá i jeho výška. Výška nočního stolku by měla odpovídat výšce postele, teoreticky může být i o něco nižší než postel. Při splnění tohoto kriteria si zaručíte pohodlnost při odkládání věcí. Pokud má však noční stolek sloužit jako servírovací, měla by jeho horní deska být naopak vyšší než postel, abyste pod něj mohli umístit nohy. Ve většině případů bývají servírovací stolky vyrobeny tak, aby byly jako servírovací, tak odkládací. Bývají vybaveny otočnou deskou. Ta zaručí snadnou proměnu z odkládacího na servírovací a naopak.

Bezpečnost především

Dost podstatným kriteriem je bezpečnost a stabilita stolku. Dnešní trh totiž nabízí i noční stolky s kolečky. S těmito stolky je sice lepší manipulace, ale zas se snižuje stabilita. Vyberte si tedy takový, který lze zabrzdit. Kvůli bezpečnosti zase vybírejte stolky bez ostrých hran, abyste se vyhnuli úrazům u sebe, případně dětí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *