Kuchyň

Jak správně vybrat digestoř?

Nepostradatelnou součástí moderních kuchyní jsou odsavače par neboli digestoře.  Velmi snadno totiž zbavují místnost nežádoucích pachů při vaření. Navíc digestoře jsou výkonné, tiché, úsporné a díky designovému zpracování také krásné. Odsavače páry se vyrábějí v mnoha variantách, proto je někdy těžké správnou digestoř vybrat. Pomoci vám může dnešní článek.

Co je nejdůležitější?

Pokud si pořizujete novou digestoř, je dobré dát si pozor na určitá kriteria. Vzhled je sice důležitý, ale ne tak podstatný. Ani ta nejkrásnější digestoř s malým sacím výkonem vám nezajistí čistý vzduch v místnosti.  Daleko důležitější je právě sací výkon. Čím větší má totiž digestoř sací výkon, tím lépe zbaví místnost zápachu a páry. Nejvyšší stupeň sacího výkon se udává spolu s maximální hlučností.

Další parametry

Pro optimální funkci by měl výkon digestoře odpovídat minimálně desetinásobku objemu místnosti. Většina výrobků na našem trhu nabízí i individuální nastavení stupně výkonu. To znamená, že výkon je možné regulovat podle potřeby. Co se týká hlučnosti, hraniční hodnotou je 49 decibelů. Digestoře s touto a nižší hodnotou mají tichý chod a nebudou rušit ani při maximálním výkonu. Dalším neméně důležitým parametrem je výška umístění odsavače nad varnou plochou. Výška se liší podle toho, nad jakou varnou plochu digestoř instalujeme. Jestli nad sporák, elektrickou nebo plynovou deskou. Ideální mezera mezi elektrickou varnou plochou a digestoří by měla být min. 65 cm, v případě plynové desky od 68 do 70 cm.

Vybírejte podle technických možností kuchyně

Digestoř můžeme pořídit buď s přímým odtahem ven z místnosti, nebo recirkulací, kde o čistění vzduchu stará filtr. Pokud digestoř měníte ve stávající kuchyni, je dobré vybírat podle technických možností dané kuchyně.  U odsavače s odtahem zkontrolujete, zda je vybaven zpětnou klapkou, která zamezuje přístupu pachů nebo studeného vzduchu zpět do domácnosti ve chvílích, kdy digestoř nepoužíváte. Příjemnými vychytávkami jsou také časové programátory, osvětlení, dotykové ovládání a další.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *