Nášlapy

4 tipy na využití okrasných kamenů v interiéru i exteriéru

V poslední době se ve vnitřních prostorách domu i okolo něj stále více prosazují čistě přírodní, přesto velmi zajímavé materiály. Jedním z nich je bezesporu také kámen. Možná si řeknete, že ho lidé využívají fakticky od nepaměti, nicméně dnes je k dispozici ve spoustě zajímavých podob. Jakých? Na ty nejzajímavější hodící se do exteriéru i interiéru se podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Obkladový kámen ve spoustě variací

Asi nejoblíbenější podobou kamene je bezesporu ten obkladový. Moc hezké jsou jak čistě bílé obklady, tak i nejrůznější barevné odstíny. V interiéru se prosazují hlavně jako obložení krbu nebo prostoru za krbovými kamny. Výborné jsou kamenné obklady i jako součást kuchyňské linky. Nad pracovní deskou působí moc hezky. Výjimkou nejsou ani moderní kamenné schody.

Kamenné obklady

Zdroj obrázku: obchodskameny.cz

Nepravidelná dlažba a nášlapy

Vymýšlíte na zahradu nějaký zajímavý chodník? Zapomeňte na standardní zámkovou dlažbu, vsaďte na tu nepravidelnou. Můžete se vsadit, že na první pohled dokáže zaujmout. A co třeba takové kamenné nášlapy? Mezi jemnými kamínky, případně drtí, vynikají a lze po nich pohodlně chodit.

Nepravidelná dlažba

Zdroj obrázku: obchodskameny.cz

Skleněné kamínky

Jestliže chcete oživit konkrétní část interiéru, nebojte se použít barevné skleněné kamínky. Jsou umístěny ve sklenicích a můžete jejich prostřednictvím vytvořit hodně zajímavé kombinace.

Barevné skleněné kamínky

Zdroj obrázku: obchodskameny.cz

Solitéry a okrasné kameny

Jestliže chcete vytvořit v exteriéru nějakou dominantu, rozhodně se vyplatí vsadit na velký kámen, který bude sloužit jako dokonalý solitér. Bát se nemusíte ani obelisků majících typický protáhlý tvar. Z materiálů je možné volit třeba žulu, případně klasický lomový kámen. Netradiční jsou ale i vápenec či vyvřelé horniny. Okrasné kameny lze volit i v menších variacích, kdy se kombinují jednotlivé barevné odstíny. Ať už sháníte jakékoli kameny, podívejte se do nabídky eshopu obchodskameny.cz a jistě si vyberete.

Solitéry

Zdroj obrázku: obchodskameny.cz

Zdroj náhledového obrázku: obchodskameny.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *