Podkrovní byt

Na co si dát pozor v podkrovním bytě

Dříve se půdní prostory využívaly spíše ke skladování nevyužívaných věcí v domácnosti.  Dnes už je to však jinak.  Čím rozmanitější možnosti bydlení máme, tím méně typické bydlení hledáme.  A jedním z těch méně typických je bydlení v podkroví.  Má to své výhody, jako např. světlo, výhled do okolí i rychlé prohřátí místností.  Za nevýhody se naopak považuje vetší teplo v létě a větší únik tepla během zimy. V dnešním článku se dozvíte, na co si při zařizování podkrovního bytu dát pozor.

Okna

Výhled na oblohu a ještě přímo z postele je úžasné, ale nemusí to tak být vždy. Okno nad postelí je nepraktické při nepříznivém počasí, silném větru a hlasitém dešti. To zkrátka někteří jedinci nemusí vůbec zahmouřit oči.  Už jste někdy nechali otevřená okna, odešli do práce, do školy a začalo pršet?  V případě střešních oken navíc nad postelí, poměrně nepříjemná záležitost. I když jsou trendem velká okna, v podkrovních bytech se doporučují okna menší a ve větším množství, která budou zaujímat alespoň 10 % plochy podlahy.

Nábytek

Půdní byty jsou specifické svými skosenými stěnami. V drtivé většině případů si tak obyvatelé těchto bytů musejí nechat udělat nábytek na míru, aby seděl všude.  U skříněk, stolů i kuchyňské linky je třeba počítat s větší hloubkou. Potíž může nastat i s úložným prostorem. V běžném bytě si totiž postavíte skříně ke zdi, ale to v podkrovním bytě nejde. Lze to, ale vyřešit se skříněmi, které si necháte vyrobit na míru a nejlépe s posuvnými dveřmi nezabírající další prostor.

Barvy

Co se týká vhodných barev do půdních bytů, nejvíce se hodí světlejší barvy. Půdní prostory jsou sice rozlehlé, ale skosené stěny prostor zmenšují.  Ideální je tak volba bílá, světle žlutá, zelená, modré barvy nebo odstíny bílé kávy a béžové tóny.  Při malování nenanášejte barvu těsně k oknům, nechejte kolem nich bílé orámování, aby barva nezačala pohlcovat světlo, které proniká oknem.  Pokud máte v bytě tmavé trámy, zvolte světlou výmalbu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *