Plovoucí podlaha

Jak pečovat o plovoucí podlahy?

Nejsou drahé, vypadají hezky a snadno se pokládají. To jsou hlavní důvody, proč patří plovoucí podlahy mezi nejoblíbenější krytiny. Aby stále vypadaly dobře, je třeba se o plovoucí podlahy starat. A jak na to?

Pravidelná údržba plovoucí podlahy je základ

Údržba plovoucích podlah není nijak těžká, ale je třeba vědět, jak na to. Pokud totiž plovoucí podlahu nebudeme čistit správně, mohli bychom ji zničit.  Nezanedbávejte ani základní údržbu.  Každodenní úklid by měl být pravidlem. Hrubé nečistoty jako je např. písek či drobné kamínky, fungují na podlahu jako brusný papír. Je třeba tyto nečistoty co nejčastěji odstraňovat. Vystačíte si však se smetákem, případně vysavačem. Ten by měl být opatřen speciálním nástavcem, ať si nepoškrábete podlahu. Abyste neponičili podlahu těžkým nábytkem, opatřete je plstěnými podložkami. Pozor také na kancelářské židle s kolečky. Aby nedošlo k poškození podlahy, musíte si opatřit speciální měkká kolečka na tvrdé podlahové krytiny.  Hodně škody dokážou nadělat také třeba podpatky.

Eliminujte vodu

U plovoucích podlah platí pravidlo, že čím méně vody, tím je to lepší. Příliš vody totiž způsobí zvlnění podlahy a tím pádem i její zničení.  Pro stírání je proto nejlepší využít speciální mop s hadříkem z mikrovláken. Dbejte také na to, abyste vytírali v podélném směru lamel podlahy. A pokud náhodou na podlahu nějakou tekutinu rozlijete, setřete ji co nejrychleji.

Využijte speciální prostředky

Při úklidu nepoužívejte nikdy prostředky, obsahující vosky, bělidla, oleje či rozpouštědla. Pozor si dejte také na prostředky, které jsou určeny na leštění podlah a obsahují brusné částice.  I takové prostředky by mohly podlahu poškodit. Na běžné stírání si vystačíte s vodou a trochou saponátu.  Jednou za čas je však dobré použít speciální prostředek, určený speciálně na plovoucí podlahy s obsahem leštidla. Pro čištění na suchu existuje i leštidlo ve spreji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *