Jak si v kuchyni ušlehat ten nejlepší sníh

sníh

Našlehat sníh tak, aby byl vždy pěkně nadýchaný, není žádná věda. Jen je potřeba dodržet pár pravidel, která jsou při šlehání opravdu nutná. V řadě cukrářských receptů se můžete setkat s tím, že bude potřeba například i nadýchaná pěna z bílků do těsta.  Aby měl moučník vždy tu správnou konzistenci, je zapotřebí nenechat bílky jako řídkou kaši. Vždy bude zapotřebí je dobře zpracovat. Tak pojďme na to.

Jak na to

Každý z vás asi jistě dobře zná laskonky nebo nadýchané pusinky. Abyste si i na takových dobrotách mohli dobře pochutnat, nezbude nic jiného než se pustit do kuchtění. Příprava sněhu z bílků nevyžaduje příliš mnoho času, spíš jen trpělivost a trochu i zručnost. Dobře ušlehaný sníh dodá pokrmům nejen nadýchanost, ale i větší objem, který se i poté dobře tvaruje.

sníh

Foto: Pixabay

Bílková pěna má svá pravidla

Žloutky je potřeba důsledně oddělit. Nesmí se mísit s bílky ani trochu. Žloutek proto přelévejte po rozklepnutí vejce pečlivě z jedné skořápky do druhé. Proces opakujte až do doby, dokud se žloutek pěkně sám neoddělí. To je základ úspěchu a kvality pěkně našlehaného bílku.

Bílky nesmí přijít do kontaktu s tukem ani mastnotou, přelijte je proto vždy do čisté mísy. Vhodné jsou například keramické, skleněné, nebo nerezové misky na kterých mastnota nikdy neulpívá. Vezměte do ruky vždy nejčerstvější vajíčko, to proto, aby kvalita bílku byla co nejlepší. Bílky před samotným šleháním musí mít pokojovou teplotu. Nechte je proto alespoň dvacet minut odležet mimo dosah lednice.

Je potřeba aby v misce během stání nabraly co nejvíce vzduchu. Čím více vzduchu bílky naberou, tím více nadýchanější pěnu budete mít. Až začnete bílky šlehat, vezměte si na pomoc elektrický šlehač, který bílky pravidelným šleháním dostanou do formy.

Až bude bílek pěkně nadýchaný a pevný poznáte podle toho, že se vám v misce, kterou naklopíte vzhůru nohama pěkně udrží. Zacházejte s nadýchaným bílkem vždy šetrně, zprvu ho gumovou stěrkou opatrně odejměte a až poté ho do těsta dobře zapracujte.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/jak-uslehat-dokonaly-snih-z-bilku-20230917.html

https://mlsnavarecka.cz/jak-vyslehat-pevny-snih-z-bilku/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.