Jak z vás vaše domácnost může udělat ranní ptáče?

Pozitivní domov

Už jste někdy potkali někoho, kdo má energie na rozdávání, aniž by potřeboval kávu nebo jinou vzpruhu? Pokud je pro vás pojem ranní ptáče nepřítelem, máme pro vás skvělou zprávu – to, jak si zařídíte domácnost, vám může pomoci usnadnit ranní vstávání a vstávat do úplně jiného dne!

Vyberte si správnou barvu

Výběr správné barvy pokoje může mít vliv na váš odpočinek a pozornost. Někteří odborníci doporučují žlutou, zelenou nebo oranžovou barvu, která zvyšuje vitalitu a soustředění. Pokud se vám tedy při východu slunce v posteli zobrazují klidné modré stěny, je možná čas na novou a mnohem lepší výmalbu.

Vyberte si pohodlnější matraci

Skvělý noční odpočinek by vás měl povzbudit a nabít lepší energií pro zcela nový den, že? Takže v případě, že se probouzíte, a jste nejen unavení a vyřízení, ale trpíte i bolestí dolní části zad, vaše současná matrace by měla jít z bytu. Před samotným nákupem si vždy jakoukoli matraci nejprve pořádně vyzkoušejte a zjistěte si, jak je to s vrácením zboží. Každá matrace se chová jinak v každém prostředí, takže bacha na to.

Pusťte do bytu světlo a slunce

Pro slunečnější náladu si musíte pomoci přirozeným světlem. Zkuste přesunout postel před okno nebo ponechat záclony odhrnuté, než jdete spát (ale jen tehdy, nesvítí-li vám pouliční světlo do bytu, to se pak moc nevyspíte). V případě, že jste ten typ, který potřebuje zatažené zatemňovací závěsy, aby mohl lépe spát, nastavte si budík, který místnost rozzáří ranním sluncem.

Omezte obrazovky v místnosti

Jedno jednoduché vylepšení místnosti může být klíčem k mnohem lepšímu nočnímu spánku – a sice mít pokoj bez obrazovek. Prostě se zbavte své televize. Televizní obrazovka, která sedí v nohách postele, vás může lákat na hodiny sledování oblíbeného pořadu, a to si prostě jen tak neodpočinete. Ale televize a mobily vás připraví o mnohem více než o hodinu spánku. Výzkumy ukazují, že modré světlo z obrazovky může narušit spánkový režim. Jak moc dobře si odpočinete tedy záleží přímo na vás a vaší ochotě obejít se v pokoji bez televize!

Zařiďte si teplé podlahy

Nohy v teple
Foto: Pixabay

Ano, je jednodušší zůstat v posteli než z ní vylézt, když to znamená dotýkat se mrazivých, studených podlah bosýma nohama. Ale takový měkký krásný koberec v ložnici může situaci změnit – především přispívá k zahřátí podlahy. Pomáhá k pozitivnímu posílení, které vás naplní energií pokaždé, když vstáváte, a to zejména v zimě!

Zdroje info: maidforyou.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay