Kouř z cigaret

Jak se zbavit zápachu z cigaret v bytě?

Zápach vznikající při kouření cigaret, bývá velmi nepříjemný a vadí nejen nekuřákům, ale i samotným kuřákům.  Zbavit se ho doma, tak není úplně jednoduché a mnohdy ani vychvalované osvěžovače z reklam, ani větrání nefunguje. Máme však pro vás jednoduchou pomoc, jak se zápachu z cigaret zbavit.

Kde všude se kouř usazuje?

Jestliže nejste kuřák a dovolíte u vás doma návštěvě kouřit, ušijete si na sebe bič.  Nepříjemný zápach z cigaret se drží totiž všude a zavit se ho, jde dost těžko.  Zápach se drží v koberci, v čalouněném nábytku, záclonách, ubrusu i omítce.  Málokdo také ví, že cigaretový kouř přitahují i žárovky. Každé jejich rozsvícení pak vede k uvolnění kouřových usazenin zpět do vzduchu.  Takže zbavit se zápachu z cigaret neznamená jen dokonale vyvětrat a uklidit, ale i vyměnit žárovky.

Co funguje na dlouhodobý zápach z cigaret?

Větší problém nastává, když s kuřákem přímo bydlíte. Hlavně pokud kuřáci nechtějí kouřit na balkóně nebo terase.  Jednou z možností je kouřit a zároveň větrat, tedy kouřit u otevřeného okna. Samozřejmostí by měl být také uzavřený popelník nebo alespoň naplněný pískem.  Nadstavbou mohou prostředky, které absorbují pachy např. látkové nebo papírové sáčky naplněné jedlou sodou či mletou kávou. Dále misky s octem, dřevěné uhlí, slupky od pomerančů, citrónů a dalších citrusů. Fungovat může i vonná tyčinka, svíčka.  Velmi nápomocné jsou i některé pokojové rostliny, třeba fíkovník, který čistí vzduch.

Jak odstranit zápach z cigaret při stěhování

Pokud se stěhujete do nového bytu, který dříve obýval kuřák, všechno co můžete tak odstraňte.  Oškrábejte i omítku a omyjte ji mýdlovou vodou. Okna omyjte vodou s octem nebo s pár kapkami citrónu.  A vyměňte také ty žárovky.  Nábytek, který si chcete nechat, vyleštěte leštěnkou, koberce i bytové textilie vyperte s pomocí jedlé sody. Soda totiž skvěle absorbuje pach. A čalouněný nábytek svěřte raději odborníkům.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *