Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu: Složitý proces, na který je třeba se dobře připravit

Už se vám zdá váš byt poněkud zašlý a nemoderní? Možná se nejedná pouze o zdání, ale o tvrdou realitu. Právě v tomto momentu je zapotřebí pustit se do rekonstrukce panelového bytu. Nic byste ovšem neměli uspěchat. Jedná se totiž o poměrně náročný proces. Co tedy brát všechno v potaz a promyslet si na počátku? Několik základních aspektů vám prozradíme v následujících řádcích.

Chcete skutečně komplexní rekonstrukci?

Přesně tuto otázku si promyslete. Mnohdy lidé rekonstruují pouze jednu jedinou místnost. Ušetří se tak samozřejmě čas i peníze. Nejčastěji jde o koupelnu nebo kuchyni. Jestliže ale disponujete starým umakartovým jádrem, na místě jsou u takovýchto bytových jednotek pochopitelně kompletní rekonstrukce bytů. Zrenovovat jenom jednu jedinou místnost by bylo v takovýchto případech mrháním finančními prostředky.

Svépomocí, nebo s firmou?

Další velmi důležitá otázka. Máte-li dostatek času, šikovné ruce a schopnost najít zařizovací předměty za minimální cenu, pak můžete vše řešit na vlastní pěst. Mnohem jednodušší je ovšem z hlediska majitele bytu rekonstrukce na klíč. Proč? Důvodů bychom našli hned několik. Tím asi nejpádnějším by byla maximální úspora času. Prostě se třeba na víkend či týden vystěhujete z bytu a přijedete do hotového. Mnohé firmy dokonce ke svým službám připojují také komplexní úklid rekonstruovaných prostor. Stejně tak získáte jistotu kvalitní odvedené práce se zárukou.

Stanovte si rozpočet

V každém případě. Měli byste mít přehled o tom, kolik vás bude rekonstrukce bytu 2+1, 3+1 nebo jiného stát. V mnohých případech se totiž částky šplhají až do výše několika stovek tisíc korun, což vede jednoznačně k tomu, že si budete muset půjčit prostředky u banky nebo jiné finanční instituce. Budete-li mít kalkulaci celkové ceny zařizovacích předmětů i prací, víte, do čeho půjdete.

Zdroj náhledového obrázku: svetinterieru.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *