Posuvné dveře

Posuvné dveře jsou hit!

Dveře jsou nedílnou součástí interiéru, prakticky oddělují jednotlivé místnosti a svým designem podtrhují celkové vyznění interiéru. Navíc v případě posuvných dveří mohou s místem i kouzlit a přinést nějaké ty decimetry prostoru navíc.

 Proč právě posuvné dveře?

Hlavním důvodem je především úspora místa a pohodlná manipulace. Toto provedení dveří je oblíbené u mnoha architektů. Kromě oddělení místností najdou využití i v případech, kdy je nutné jeden velký prostor rozdělit do více soukromých nebo funkčních zón. Pokud si pak chceme vychutnat prostor zase jako celek, dveře se jednoduše zasunou do zdi a náš pohled už nic neruší. Toto řešení je dost časté u kuchyní spojených s obývací místností, mezi koupelnou a ložnicí nebo domem a terasou.

Další plusy

Díky posuvným dveřím získáte úsporu místa i v úzkých místnostech a na chodbách s více otvory, kde se otočné dveře nehodí.  Další předností je také snadné užívání. Není nutný práh a stisknutí kliky. Většinou jsou posuvné dveře opatřený dodatečným a tichým dorazem, který pohyb dovření dveří udělají dveře za vás.  Dodatečné osazení posuvných dveří je snazší než u jiných typů dveří. V případě zavěšení dveří do garnýže se dají osadit jen do začištěného otvoru bez zárubně.  V neposlední řadě také představují posuvné dveře designové řešení, které dává vyniknout dveřnímu dekoru spolu s kováním.

Které posuvné dveře vybrat?

Pokud se rozhodnete pro posuvné dveře do bytu, musíte si vybrat buď dveře posuvné podél zdi, nebo posuvné do zdi.  Každé provedení má samozřejmě své výhody a nevýhody. Dveře, které jsou posuvné po zdi, jsou zavěšené na kolejnici krytou garnýží. Materiál garnýže si sami zvolíte.  Takže můžete mít dekor stejný jako u dveří nebo třeba kovový. Kovové garnýže jsou oblíbené u zákazníků, kteří mají rádi minimalistické provedení.  Posuv po zdi je možný kdekoli, jen je nutné mít rovné zdi a dostatek místa na odjíždění křídla při otevírání.  Novějším řešení jsou posuvné dveře do stavebního pouzdra. Výhodou těchto dveří jsou izolační vlastnosti i design. Naopak značnou nevýhodou je to, že pouzdra do který dveře zajíždějí, se musí zazdívat do stěny při stavbě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *