I citrony lze zamrazit

citron

Citrony, které obsahují velké množství vitamínu C, lze i zamrazit. V době horkých letních dní vám nejen o to déle vydrží, ale hlavně si díky zamražení udrží své výživové hodnoty, především obsah vitamínu C. Zamrazování lze využívat během celého roku a tímto způsobem z něj profitovat.

Proč zamrazovat citrony

Jak již bylo řečeno, v mrazáku si citron uchová svůj původní obsah cenného vitamínu C. A nejen to. Z mrazáku vyndaný citron se velmi dobře strouhá. Vzhledem k tomu, že kůra tohoto oblíbeného plodu obsahuje vůbec nejvíce vitamínu, pomáhá zamrazení využít jej na maximum.

citrony

Foto: Pixabay

Příprava na zamrazení

Do mrazáku vybírejte ty plody, které neprošly chemickými postřiky. Kůra citronu je totiž díky chemickým postřikům nahořklá a výrazně ovlivní i chuť citronové šťávy. Nemluvě o tom, že chemické látky na povrchu mohou v mrazáku dále měnit své vlastnosti a stát se ještě více nezdravými než za normálních podmínek. Na trhu ale není problém sehnat citrony bez chemie, tzv. bio citrony, právě ty jsou nejvhodnější.

I takové citrony je ale potřeba před zmražením řádně uskladnit tak, aby neztratily svou čerstvost. Citrony důkladně umyjte pod proudem studené vody a dbejte přitom i na důslednou hygienu vašich rukou. Citrony následně řádně vyčistěte čistým kartáčkem. Po umytí citrony ponořte do předem připravené octové vody. Postačí vám k tomu jeden díl octa a devět dílů vody. Nechte je ponořené v nálevu asi tak dvacet minut. Citrony se tak zbaví případných nečistot. Nakonec citrony ještě jednou opláchněte pod čistou vodou.

Vlastní zamrazení

Citrony můžete dát na mrazák vcelku, anebo je pokrájejte na tenké plátky tak, aby se k sobě nepřilepily během procesu mražení. Kdykoliv potom budete potřebovat tuto zásobárnu vitamínu potřebovat, stačí sáhnout do mrazáku. V následujících týdnech se vám budou hodit na ochucení různých letních drinků, případně je lze využít i do řady dalších báječných letních receptů.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/citrony-zamrazovani-20210515.html

https://www.dumazahrada.cz/clanek/kdyz-zamrazite-citrony-dostanete-jeste-vetsi-vitaminove-bomby-20220622.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.