Geniální trik na čištění lahví. Už žádné rozčilování

lahev

Vyčistit lahev s úzkým hrdlem bývá občas pěkný oříšek. Dostat se až na její úplné dno není lehký úkol ani pro tu nejkvalitnější násadku na štětku. Lahev je potřeba vyčistit nejen na stěnách, ale také na dně, kde se zpravidla usazují řasy a další nečistoty. Zdlouhavá a nezvykle náročná práce vás přivede brzy až k zoufalství. Vyčistit lahev s obyčejným čistícím prostředkem se nemusí vůbec vydařit. K tomu, abyste měli lahev opět jako ze škatulky, postačí ale hravě i obyčejná potravina, kterou má každá hospodyňka doma. Jde o jednoduchý trik, pomocí nějž zvládnete čištění hravě. Jak na to?

Lahev nechte přes noc odmočit s horkou lázní

Aby vám šla práce snadněji od ruky a na dně se uvolnily hrubé nečistoty, je zapotřebí láhev zprvu odmočit. Zbytky nečistot sice často v lahvi zůstanou, není však důvod se hned děsit. Na pomoc si vezměte obyčejnou rýži. Napusťte do lahve horkou vodu zhruba do poloviny. Přidejte tři lžíce rýže tak, aby byla rýže v lahvi řádně zanořená. Pokud se vám bude zdát, že máte vody málo, přidejte ji. Láhev pevně uzavřete a po zhruba pěti minutách s ní důkladně zatřepte.

Nánosy ze stěn se díky zrnkům rýže postupně uvolní. Až se vám bude zdát dno brilantně čisté, obsah z lahve vylijte přes síto. Zbytek rýže vyhoďte a lahev důkladně omyjte pod proudem vody. Dno vaší lahve bude opět jako nové.

lahev

Foto: Pixabay

Když nemáte rýži, vezměte na usazeniny slupky od brambor 

Tento starý osvědčený trik vašich babiček opravdu funguje. Slupky od brambor (samozřejmě nařezané na velmi malou velikost aby prošly hrdlem) proto nikdy nevyhazujte. Poslouží vám dobře k tomu, abyste se zbavili nečistot, které jsou na dně lahve usazené. Slupky na sebe postupně naváží nečistoty. Nechte je v lahvi působit několik hodin spolu s horkou vodou. Lahví zatřepte vždy, když půjde zrovna kolem. Uvidíte sami, jak se vám dno před očima časem promění.

Zbývá ještě ocet

Ocet zbaví vaši lahev nejen nečistot, ale i pachu. Na jednu lahev postačí jen jedna obyčejná lžíce octa. Dokáže opravdové zázraky. Octový nálev spolu s horkou vodou nechte několik hodin působit, lahví otáčejte dle své libosti, octový nálev vyčistí nejen dobře dno, ale i stěny vaší lahve. Dostaňte ho proto do všech koutů vaší oblíbené lahve včas. Poté lahev precizně vymyjte a nechte ji důkladně vysušit.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/cisteni-lahvi/

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/cisteni-lahvi/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.