česnek

Domácí klobásy 2: Recept na klobásy

Domácí klobásy si lze připravit na základě následujícího receptu, respektive ingrediencí. Podotýkáme, že receptů na domácí klobásy je velké množství a často se liší. Pokud by vám nevyhovoval ten náš, klidně si najděte na internetu jiný. Klobásy námi vyrobené se hodí ale i pro menší děti (dětský lékař by možná protestoval), jelikož nejsou nijak pálivé.

30 kg masa

Toto množství masa je pouze orientační, nepodceňte ale jeho výběr, jinak se potážete se zlou! Optimální je dodržet poměr mezi tučným a libovým. Nakoupili jsme tedy 15 kg vepřového plecka a stejné množství, tedy 15 kg boku.

Sůl: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Sůl a česnek

Soli máme 400 gramů. Pokud máte raději méně slané, pak dejte méně. Česneku je vhodné přidat zhruba 1 kilogram. Každý má samozřejmě jinak výrazné aroma. Takže opět dle chuti.

Střívkování klobás: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Střívka, nit a koření

Optimální je koupit 40 metrů střívek. Radši více než méně. I profesionálovi se občas střívko protrhne. Vždy na klobásy recepty pojímají také koření. U nás tomu není jinak. Volili jsme kmín ve dvou 20 gramových baleních a také stejné množství dalšího koření typu majoránky a oregana. Podle chuti ale můžete dát klidně i jiné! Pak je nutné maso ochutnat, a to i syrové. Slabší povahy jej pak jednoduše vyplivnou…
Česnek: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *