Dveře

Bezpečnostní dveře musí dobře sloužit, ale i vypadat, vyberte ten správný odstín

Ať už bydlíte v rodinném domku nebo bytě, jsou vchodové dveře tím prvním, co při příchodu domů uvidíte. Dobám, kdy měli všichni stejné bíle dveře, už odzvonilo a vy máte na výběr z mnoha odstínů. Zjistěte, jaká barva se pro vás nejvíc hodí.

Tak, aby vše ladilo

Vchodové dveře jsou nejen funkční prvek, ale designový doplněk interiéru. Při jejich výběru se zaměřte na barvu i povrchovou úpravu. Platí, že by měly dveře ladit hlavně s podlahou. Vezměte v potaz i barvu stěn a nábytku v chodbě. Pokud máte podlahu v dekoru dřeva, volte k ní přírodní dekory dveří.

Zdroj obrázku: htdvere.cz

Vchodové dveře ovlivní světlo v chodbě

Díky své poměrně velké ploše dveře ovlivňují i světlo v místnosti. Světlejší odstíny dokážou prostor opticky zvětšit a místnost díky nim vypadá jasnější. Tmavší dveře se hodí do větší chodby, kterou opticky zmenší a zútulní. Světlé odstíny tedy volte spíše do bytů a menších prostor. Majitelé domů mohou vybírat i z prosklených variant vchodových dveří, které do chodby přivádí přirozené denní světlo.

Zdroj obrázku: htdvere.cz

Bílou nic nezkazíte

Bílá barva se hodí především pro vchodové dveře do bytu. Působí elegantně, opticky zvětší prostor a hodí se v podstatě k čemukoli. Do tmavších chodeb jsou v podstatě nutností. Parádu udělají i v domcích, vzhledem k větší prašnosti ze silnice budou však vyžadovat trochu více péče. Pokud si pořídíte bezpečnostní dveře s povrchem z PVC folie, stačí na ně jednou za čas použít klasické čisticí přípravky.

Zdroj obrázku: htdvere.cz

Světlé dřevo uklidňuje

Podle několika výzkumů mají přírodní prvky v interiéru uklidňující schopnosti. I proto si tolik lidí pořizuje podlahu v dřevěném dekoru. K ní se skvěle hodí dveře ve světlých odstínech jako je buk, zlatý dub nebo světlý ořech. Při výběru však dbejte na dodržení barevného odstínu a také na kresbu dřeva. Rozhodně nic nezkazíte, když si s sebou při výběru přibalíte vzorek barevnosti podlahy, nebo vše nafotíte. 

Zdroj obrázku: htdvere.cz

Tmavé dřevo vypadá elegantně

Jak už bylo řečeno, tmavší dekory místnost opticky zmenší, hodí se tedy spíše do rodinných domků. Zároveň ji ale zútulní. Sladíte-li vhodně odstín mahagonu nebo tmavého ořechu se zbytkem interiéru, budete se dveřmi kochat opravdu dlouho. Pokud máte strach o nedostatek světla, zvolte prosklenou variantu dveří.

Zdroj obrázku: htdvere.cz

Antracit pro milovníky moderny

Ne každý vyznává přírodní dekory a dává raději přednost modernějšímu zařízení interiéru. Pokud jste i vy vyznavačem hladkých linií a jednoduchosti, jsou pro vás ideální volbou dveře v odstínu antracit.

Zdroj obrázku: htdvere.cz

Nevíte si rady? Nechte si poradit

Pokud jste se stále nerozhodli, které dveře jsou ty pravé pro vás, obraťte se na odborníka v oboru. HT dveře na trhu působí už 25 let, a tak vám hravě poradí s výběrem dekoru, návrhem i samotnou montáží.

Zdroj náhledového obrázku: htdvere.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *