Rekonstrukce

Renovace bydlení: Na co si dát pozor?

Jarní a letní měsíce vybízejí k rekonstrukcím bytů.  Ať už se jedno velkou nebo menší rekonstrukci, základem úspěšné renovace je vždy dobrý plán a také reálná očekávání.  S čím tedy počítat a na co se připravit, abyste nebyli překvapeni?

Plánujte dostatečně dopředu

V prvé řadě si vytvořte časový plán a promyslete finance. Počítejte také s tím, že během velkým rekonstrukcím je někdy potřeba byt opustit.  Co se týká financí, je dobré si udělat průzkum trhu a zjistit ceny materiálů, zařízení, práce atd.  Vše plánujte dostatečně dopředu, protože jakákoliv případná změna představuje časovou ztrátu a někdy bohužel i vyšší výdaje. Protože rekonstrukce domu či bytu bývají dosti nákladné a je pravděpodobné, že ne každý na ni má dostatečné úspory. Pokud tedy budete řešit financování rekonstrukce úvěrem, věnujte pozornost spolehlivému poskytovateli!

Objednejte si spolehlivé řemeslníky

 I když se může zdát, že spoustu prací zvládnete svépomocí, nečekané problémy nebo napravování pozdějších chyb vás mohou stát ve výsledku více, než kdybyste využili řemeslníky.  Řemeslníky však vyhledávejte dostatečně dopředu, protože ti opravdu spolehliví mají nasmlouvanou práci hodně dopředu.  A jak zjistit, že je řemeslník spolehlivý?  Vše poznáte podle komunikace a domluvy. Dejte na reference a zkušenosti svých známých.  Samozřejmě nepodceňujte ani svůj dozor při rekonstrukcích.

Nezapomeňte na smlouvu

Jak už bylo řečeno, rekonstrukce nebývají levnou záležitostí a každá koruna dobrá.  Spoustu lidí tak láká objednat si řemeslníky bez smlouvy. Nenechte se však zmást. Smlouva vám naopak může zachránit výdaje a také plno starostí případnými reklamacemi. Budete mít přehled o všech pracích, které bude nutné udělat i o použitých materiálech. Předejdete také riziku vyšších nákladů v případech, kdy bude chtít firma něco změnit. Vše totiž může proběhnout jedině až po konzultaci s vámi, pokud máte smlouvu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *