Zlobí vás stále špinavé spáry? Použít můžete i vlastní pastu

Spáry v koupelně

Pravděpodobně s námi budete souhlasit, že čištění špinavých spárů nepatří mezi úkony, které bychom ochotně a záměrně dělali každý týden. Často nezáleží na tom, čím a jak pravidelně je drhneme. Nevyhneme se změně barvy dříve ani později. Jak obnovit původní barvu a lesk starých spár? Už jste šli do obchodu pro drahé chemikálie? Zkuste místo toho následující jednoduchou radu. Suroviny, které máte běžně ve spíži, ledničce, skříni nebo koupelně v domácnosti, vám mohou spolehlivě pomoci zbavit se špinavých nebo přebarvených spár.

Nejjednodušší je ocet a jedlá soda

Tito dva pomocníci by měli být součástí požadované výbavy každé rodiny. Dokážou nabídnout pomoc nejen se skvrnami na hliníku, ale navíc s údržbou a čištěním spár na záchodě nebo v kuchyni. V zásadě stačí smíchat ocet a jedlou sodu a smíchejte je do formy lepidla, které pouze naneste na spáry starým zubním kartáčkem. Nechejte na pár (desítek) minut působit a vydrhněte pak spáry houbičkou. Buďte opatrní, abyste nenanesli ocet na spárovací hmotu, na kterou reaguje!

Soda a obyčejné bělidlo

Další působivou kombinací je opět soda – tentokrát však v kombinaci s bělidlem na oblečení, které zakoupíte v každé drogerii nebo smíšeném zboží. V tomto případě smíchejte téměř čtvrtinu šálku bělidla se třemi čtvrtinami jedlé sody. Vzniklou hmotu naneste na spáry, nechejte alespoň na 30 minut působit a poté vydrhněte.

Další možností je smíchat kyselinu citronovou se sodou

Jedlá soda smíchaná s horkou vodou a kyselinou citronovou je navíc přesvědčivá, když kombinace skončí. Vytvořené lepidlo naneste na spoje a téměř třicet minut nechejte svému osudu. V tomto okamžiku budete moci začít s čištěním zubním kartáčkem se středně tvrdými štětinami.

Nesedí vám doma některá zubní pasta? Pak ji použijte na spáry

Konvenční zubní pasta vám také pomůže zbavit se zašpiněných spár. Kromě toho, že s ní snadno vydrhnete všechny spáry, provoní vám celý byt…

Zubní pasta
Foto: Pixabay

Odstraňovač laku

V případě, že nevíte, jak zatočit se zašlými spárami, zkuste si na ně vzít větší kalibr. Může to být běžný odstraňovač laku na nehty, který obsahuje aceton. Naneste odstraňovač laku na jemný hadřík, naneste jej na spáry, několik minut nechejte působit a pak vše vydrhněte. Budete také moci naplnit injekční stříkačku odstraňovačem a aplikovat tekutinu přesně tam, kde byste ji chtěli mít.

Zdroje info: maidforyou.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay