Energie

Zdroj energie na stavbě či chalupě: Alternativ je několik

Jak při stavbě domu, tak i na zapadlé chatě či chalupě se neobejdete bez zdroje energie. Pokud neexistuje stálé připojení na elektrickou síť, prostě je zapotřebí situaci fakticky ihned řešit. U stavby ještě dříve, než s jakýmikoli činnostmi vlastně začneme. Podívejme se tedy mnohem podrobněji, jaké alternativy se aktuálně nabízejí. Mnohé jsou doslova skvostné a dokážou elektřinu získanou ze sítě takřka plnohodnotně nahradit.

Powerbanky a záložní zdroje

Jestliže patříte mezi příznivce ticha, pak jednoznačně sáhnete po nejrůznějších powerbankách. Ty jsou schopné bez problémů dobíjet především mobilní telefony, rádia, reproduktory a jinou drobnou techniku. U některých powerbank lze počítat s dobíjením notebooků. Výbornou volbou jsou záložní zdroje mající mnohem vyšší kapacitu než powerbanky. Záložní zdroje mají od 40 000 mAh výše, takže s nimi není problém osvětlit i celou chatu, případně zprovoznit televizi, menší ledničku a jiné spotřebiče.

Solární panely jako jedna z cest

Výborné jsou také solární panely, díky kterým můžete být zásobení elektřinou prakticky neustále. Slunečné počasí panuje dnes po velkou část roku, takže není problém dobíjet elektrostanice napojené na tyto panely. Ty pak utáhnou i moderní soustruhy a jiné pracovní nástroje. Vše se odvíjí od celkové kapacity samotných zdrojů a dostatku elektřiny.

Elektrocentrály jako ekonomická volba

Jestliže nehodláte investovat horentní sumy do vybavení vaší chaty či chalupy, nebojte se elektrocentrály. Její provoz už dnes stoprocentně není nijak výrazně nákladný. Jen počítejte s jistou mírou hluku, který způsobí. Centrálu ovšem není problém umístit třeba do sklepa, garáže nebo na jiné odhlučněné místo. Takto získáte dostatek energie výměnou za pohonné hmoty, které se do elektrocentrály nalévají.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *