lozn2

Potíže s usínáním v horku? Vaše domácnost je někdy vyřeší za vás

Přemluvit svoje tělo ke spánku, když se za okny zrovna roztahuje tropická noc své horké spáry, není zrovna jednoduché. A bývá to o to horší, když víte, že usnout musíte, protože následující ráno za vás do práce nikdo nevstane.

Rozhlédněte se teď po svém domově a najděte nečekané pomocníky, o kterých by vás nejspíš doteď nenapadlo přemýšlet.

Polštář do mrazničky a další tipy

Je skoro zázrak najít mezi zamrazenou úrodou ovoce a zeleniny volné místo, ale když se podaří, máte vyhráno. 3-4 hodiny stačí, jen si potom nezapomeňte dát pod hlavu třeba nadvakrát složený povlak na polštář, abyste neleželi přímo na studeném podkladě, což by nemusely ocenit vaše šíjové svaly. Není-li volno v mrazáku, postačí i lednička.

Totéž můžete udělat i s prostěradlem. K ruce si vezměte také tinktury z uklidňujících bylin, zejména z mateřídoušky a levandule (samozřejmě je možné použít i čerstvé snítky a vložit je třeba pod povlak na polštář) – pár kapek stačí a hned se vám bude lépe usínat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Průvan ano, ale ten správný

Snažte se nenechávat okno dokořán v místnosti, kde spíte, zvláště jde-li průvan přímo na postel. Často způsobuje nepříjemné bolesti hlavy, zatuhnutí svalů apod. Raději nechávejte okno otevřené v místnostech, kde se právě nezdržujete. Mimochodem právě noční průvan bývá nejčastějším důvodem letního nachlazení, byť si tyto dvě souvislosti často nespojíme.

Na pomoc si vezměte bavlnu

Pokud máte chladivé prožitky spojené spíše se saténem, pak máte pravdu. Ovšem musíte vsadit na ten pravý – bavlněný. V nejrůznějších umělých materiálech, (tolik oblíbených pro svou nízkou cenu) se spíš zpotíte a nakonec se vám bude usínat ještě hůře. Když chladno v ložnici, tak jedině s bavlněným saténem. I když jde o větší investici, vydrží vám opravdu nadlouho.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *