loznice

Luxus s tváří bavlny – jaký materiál je v bytovém textilu ten NEJ?

Chcete-li skutečně kvalitní povlečení, pod kterým se vám bude příjemně usínat, měla by bavlna zůstat jasnou jedničkou. Povlečení z ní totiž nebledne, neztrácí tvar, nemačká se a k tomu všemu ještě vypadá luxusně. Stačí jen zvolit tu správnou úpravu.

Mnoho tváří bavlny – K jako krep

Jestliže je pro vás hlavním milníkem snadná údržba, vsaďte na oblíbené krepové povlečení. Vypadá sice trochu netradičně ale získá si vás doslova na první dotek. Střídání hladkých a zvrásněných pruhů zajistí jeho nemačkavost a tkanina s vysokým podílem bavlny se postará o prodyšnost, hřejivost a a odolnost proti vysokým teplotám při praní.

Klasika v novém

To však neznamená, že klasické bavlněné povlečení patří do propadliště času. Naopak, díky kombinaci moderních technologií tisku, použití reaktivních barev a vysoce kvalitní hladké plochy získává povlečení z bavlny zcela nové vlastnosti. Může na své tváři doslova vyprávět příběhy prostřednictvím nápaditým vzorů a obrazů, stačí ho jen před povlečením trochu přežehlit.

Aby nebyla zima…

Hledáte povlečení do studené ložnice nebo do dětského pokojíčku? I tady bude bavlna nápomocná a to ve formě flanelu. Flanelové povlečení vás zahřeje a navíc potěší velmi jemným povrchem, vysokou savostí a samozřejmě prodyšností. Právě tyto termoregulační vlastnosti se postarají o to, že se v noci neprobudíte horkem nebo naopak zimou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Začínáme nasazovat vyšší laťku

Bavlna se dokáže stát i velmi inteligentním a přizpůsobivým materiálem. Skvělým příkladem je bavlněný satén, jež díky speciálnímu způsobu tkaní a mercerizaci bavlněné příze, v zimě své příznivce zahřeje a v létě zase ochladí. Navíc se přirozeně leskne a vypadá jednoduše luxusně.

Damašek jako zlatý grál

Ale pokud to myslíte s luxusem v ložnici opravdu vážně, bude pro vás jednoznačnou volbou povlečení damaškové. Hustě tkaná látka z bavlny té nejvyšší jakosti garantuje hebkost a pocit mimořádného pohodlí. Navíc jde i ideální podklad pro barevné tisky, které se v těchto podmínkách vyznačují mimořádnou barevnou stálostí. Není proto náhoda, že damaškové povlečení tak často najdeme v hotelových provozech!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *