Zařiďte školákovi pokoj tak, aby se mu líp učilo

Dětský pokoj

Bohužel vaše ratolesti to asi nerady slyší, ale prázdniny jsou již za půlkou, a proto je dobré myslet také na to, jak to bude vypadat, až se děti vrátí do školy. Dnes si řekneme něco o tom, jak zařídit vašemu školákovi pokoj, tak aby se mu zde dobře učilo. Pojďme tedy na to!

Zkvalitněte spánek dítěte

Pokud je mozek odpočatý, lépe mu to myslí. Dle odborníků by dítě ve školním věku mělo spát alespoň 9-10 hodin denně. Zkvalitnit spánek můžeme hned několika způsoby. Prvním je koupit kvalitní matraci. Dále však spánek také ovlivňuje světelný smog či hluk z venku. zejména ve městech může světlo z venku, stejně tak jako hluk, představovat výrazný rušivý element pro spánek dítěte. Jak si s tím poradit? Jde-li o světlo, zkuste pořídit silnější látku u zatemňujících rolet nebo venkovní rolety či venkovní žaluzie. Právě vnějším stíněním, které je dobře instalováno lze také snížit hluk, který se zvenčí dostane dovnitř, a to až o osm decibelů.

Dětský pokoj

Foto: Pixabay

Zabraňte rozptylování dítěte

Pokud bude v dětském pokoji nepořádek či nedostatek úložného prostoru, zvyšuje se riziko, že při učení bude dítě neustále rozptylováno. To však lze řešit. Zejména pravidelným úklidem a vedení dítěte samotného k úklidu. Dále je dobré dítěti zajistit dostatek úložného prostoru v místnosti. Jen tak bude moci schovat všechny hračky a jiné věci, které by jej při učení rozptylovaly. Pro hračky jsou výborné například uzavřené boxy, do kterých se nepráší.

Pracovní stůl dítěte

Alfu i omegu může představovat pracovní stůl dítěte a jeho uspořádání. Dobré je zajistit dítěti dostatečně velkou plochu pro práci a učení. Malé plochy by znamenaly, že i méně předmětů zde bude znesnadňovat učení, protože budou zabírat dost místa. Na stole by měly zůstávat jen věci, které školák využívá denně. Například psací potřeby, ořezávátko, guma nebo nůžky s pravítkem. Tyto věci by měly mít pevné místo, nejlépe na okraji stolu, aby byla plocha pro samotné učení co největší a nejcelistvější. Ostatní věci pak patří buď do úložných boxů či do šuplíků.

Zdroj info: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-zaridit-detsky-pokoj-pro-skolaka-inspirujte-se-v-nasi-galerii

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.