Uchytí se v domácnostech digitální okno?

01_samsung

Digitalizace postupuje rychlým tempem a jen málo oblastí lidské činnosti jí zatím nebylo zasaženo. Bydlení mezi ně rozhodně nepatří a koncept „smart home“ již začíná být pomalu standardem. Není proto divu, že výrobci elektroniky přicházejí se stále novými a novými „zlepšováky“. Firma Samsung nyní přišla s tzv. digitálním oknem. To sice zatím patří do kategorie „high-tech“ a rozhodně nejde o nic běžného, budoucnost ale rozhodně má a je pravděpodobné, že za nějakou dobu jej budeme vídat stále častěji.

Digitální okno

Pod pojmem digitální okno se skrývá průhledný dotykový displej, na kterém můžete dělat cokoliv, co děláte např. na svém tabletu. Při pohledu z okna si tak můžete přečíst zprávy, elektronickou poštu, podívat se jaké vás čeká počasí nebo objednat pizzu.

Digitální okno se hodí do všech místností, v kuchyni na něm budete pravděpodobně číst recepty, v ložnici si po probuzení přečtete zprávy apod. Kromě toho si samozřejmě můžete na okně, které má nativně rozlišení 1366×768 pixelů, nastavit program žaluzie nebo dokonce zatemnění.

02_samsung

Foto: Pixabay

Soukromí zajištěno

To, co je na okně zrovna zobrazováno je samozřejmě viditelné pouze zevnitř. Soukromí tak ohroženo nijak nebude. Jak velí současný trend, okno je napájeno ekologicky ze solárních panelů. Digitální okno je prvek, jehož masové rozšíření ještě chvíli nenastane. Ukazuje ale, kterým směrem se může digitalizace ubírat. Jinými slovy, neutečeme před ní. Digitální svět nás bude provázet čím dál tím více, až zcela splyne s tím reálným.

Možná, že dříve než se digitální okna prosadí v domácnostech, naleznou své uplatnění v restauracích, obchodech apod., kterým nabízí další marketingové možnosti. S digitálním oknem dostane pojem chytrá domácnost nový rozměr a posune se na další úroveň.

Zdroj informací: http://liamthinks.blogspot.com/2012/07/samsungs-transparent-digital-window-see.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.