Moderní úpravy povrchů pro jejich samočištění

02_ciste_okno

Prach, zaschlé kapky vody, otisky prstů: to jsou hlavní nepřátelé každé hospodyňky. Může se zdát, že boj s nimi je nikdy nekončící a maximálně lze docílit dočasné „remízy“. Vědecký a technologický rozvoj ale mění i tato zažitá pravidla a dává nám do ruky zbraň, na kterou jsou prach a jiná špína krátcí. Speciální úpravy povrchů na bázi nanočástic dokážou totiž povrchy před usazováním nečistot spolehlivě ochránit.

K čemu jsou dobré nanopovrchy?

Nanočástice vytváří na povrchu předmětů a nábytku neviditelný film, který brání usazování nečistot všeho druhu. Nebude se na nich proto usazovat prach či mastnota. A protože se jedná o film hydrofobní, voda po něm dokonale steče, nedojde ani k usazování vodního kamene a nebudou se tvořit stopy po zaschlých kapkách. Zlobit vás už nebudou ani otisky prstů na oknech nebo skle vitrín.

Této technologie lze využívat kdekoliv, stejně tak v obývacím pokoji jako v kuchyni nebo koupelně (a existují samozřejmě i přípravky určené pro použití ve venkovním prostředí, např. na auto). Kde v domácnosti se aplikace nanočásticového filmu vyplatí nejvíce?

01_koupelna

Foto: Pixabay

Koupelna a sprchový kout

Jednoznačně jedna z nejužitečnějších aplikacínejužitečnějších aplikací. Udržování sprchového koutu ve stále nablýskaném stavu je hodně náročné. Neustále se na něm tvoří nevzhledné skvrny a mapy od zaschlých vodních kapek. Díky nanotechnologii už se na skle nebude voda ani pára srážet či usazovat a sprchový kout bude neustále dokonale čistý.

Podobně lze ošetřit i další keramické a skleněné povrchy v koupelně. Zářit tak bude nejen sprchový kout, ale celá koupelna. To samé platí samozřejmě i pro kuchyni nebo pro okna.

Pryč s prachem

Nanočástice ale pomohou i v dalších částech bytu. Speciální nanočásticovou úpravu lze dát i povrchům, u kterých bojujete s nadměrným usazováním prachu. Nanočástice v tomto případě připraví prach o elektrický náboj, který nebude na površích ulpívat.

Jinými slovy, pokud zvolíte vhodný přípravek, dokáže vás zbavit velké porce starostí o úklid a údržbu bytu.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.