dětská postel

Zábrana na postel pro děti

Bezpečnost dětí je pochopitelně na prvním místě a každý z nás má strach o svou ratolest jak ve dne, tak i noci. Právě druhé situaci se budeme věnovat. Určitě se při spaní dítěte snažíte o co největší bezpečí a faktickou nemožnost pádu dítěte z postele. Skutečnost je taková, že v koši anebo v dětské postýlce je pravděpodobnost pádu minimální. Jestliže ale dítě leží na větší posteli anebo v posteli vaší, je složité zabránit pádu na tvrdou podlahu. Zábran je dnes k dispozici několik a tvrzení, že v mládí jste vy sami jako rodiče žádnou zábranu neměli a nic se nestalo, není zrovna ideální…

Důraz na bezpečnost

Když kupujete zábranu na postel, měli byste dbát na to, aby dodržovala několik základních kritérií. V první řadě musí být maximálně hladká. Jestliže je na zábraně cokoli i malinko ostré, tak ji nekupujte. Dítě si tento ostrý kousek kdykoli najde, čímž si můžete být jisti. Ideální je volit také materiály, které jsou lehké. Když si dítě bude na posteli hrát s dospělými anebo se staršími dětmi, zábranu nebude potřebovat. Její odstranění musí být jednoduché, aby jej zvládla i žena za vyvinutí minimální síly.

Materiály zábrany

Největší klasikou jsou zábrany vyrobené z plastu v kombinaci s hliníkovými trubkami anebo trubkami z tenkostěnné oceli. Rozhodně je dobré se podívat i na cenu anebo na to, jak zábrana na postel vypadá třeba na obrázku v internetové prodejně anebo fyzicky v kamenném obchodě. Ideální, když jsou i šroubky kvalitně zapuštěné a jsou z nerezu. Zábranu je také dobré koupit složenou ze dvou částí. Jednu lze u staršího dítěte již dát pryč.

Různé typy zábran

Kromě zmiňované zábrany na dětskou postel vyrobené z plastu a kovu lze volit klidně i dřevěnou zábranu, již si můžete vyrobit i svépomocí. Zapomenout nelze ani na zábrany z kovu, které mají uvnitř jakousi síťku. Stabilita takovéto zábrany je ovšem minimální, takže se nejedná o zrovna optimální záležitost. Kvalitní plastovou zábranu s kovovými součástmi, která je i na obrázku, seženete za nějakých 600 korun.
Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *