Myčka

Využíváte myčku jen na mytí nádobí? Dokáže mnohem víc

Chcete-li mít dům jako ze škatulky? Zcela jistě strávíte hodiny mytím jakýchkoliv předmětů. Ale s myčkou na nádobí si tento čas můžete ušetřit. Do myčky totiž nemusíte skládat jen nádobí. Dá se tam vložit mnoho jiných předmětů. Rádi vás o tom přesvědčíme.

Co takhle zaprášený lustr?

Prach padající ze zaprášených lustrů dokáže pěkně znečistit uklizenou podlahu. Takže při úklidu s lustrem začněte jako první. Nejdříve opatrně sundejte stínidla a dejte je do horního košíku myčky. Stínidla můžete odebrat i z lampiček. Program doporučujeme nastavit na nižší teplotu a normálně myčku zapněte. Po umytí můžete vlhkým hadříkem otřít světlo. To bude po umytí zase zářit.

A jak je to s předměty do kuchyně?

Můžete do myčky dát i plastové boxy, jež používáte v kuchyni. Kupříkladu boxy na mycí prostředky, šuplíky z lednice, příborník nebo třeba různé krabičky. Ovšem u polic z lednice musíte čekat, než se ohřejí na pokojovou teplotu, aby sklo neprasklo. Také zde lze umýt skleněný talíř z mikrovlnky, skleněné kořenky, či plastové prostírání. Hodně špíny a mastnoty se také uchytává na digestořích. Tukový filtr také můžete umýt v myčce. Podobá se kazetě a snadno jej vyndáte. Do myčky ho stačí dát jednou za dva měsíce.

01_mycka

Myčka nádobí: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pomůže myčka v obýváku či dětském pokoji?

Určitě ve vašem pokoji najdete hodně věcí, co se dají umýt v myčce. Ať už jsou to skleněné dekorace či rámečky na fotky. V dětském pokoji jsou to kalíšky na tužky či plastové pořadače. Přidat se potom dají i plastové hračky, a do stojánku na příbory třeba sponečky nebo čelenky.

I při úklidu koupelny vám myčka pomůže

Začněte miskou na mýdlo, kelímkem na kartáčky a kartáčem na čištění rukou. Jestli vám jdou sundat skleněná políčka ve sprchovém koutě, můžete je také umýt. Umýt můžete jakoukoliv plastovou či skleněnou poličku. Dále je velká práce s čištěním kartáčů, hřebenů či vlasových skřipců. I tyhle pomůcky na vlasy lze dát do myčky. A to do horního koše a také se ujistěte, že před zahájením mytí dobře drží. Ovšem nejdříve odstraňte všechny vlasy, aby se neucpal vypouštěcí filtr.

Myčka nádobí: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *