02_ryze

Využijte doma rýži nejen na vaření

Rýže je jednou z nejdůležitějších potravin vůbec, která živí spolu s brambory nejvíce lidí na světě. Je základem mnoha velmi oblíbených pokrmů po celém světě a obsahuje vysoký podíl vitamínů řady B, hořčíku, fosforu i vápníku. Původně rýže pochází z tropických oblastí, nyní je ale rozšířená doslova po celém světě. Rýži ale nemusíte nutně jen jíst, má totiž celou řadu dalších využití. Jak konkrétně vám může rýže doma pomoct?

Rýže a jako prostředek na zmírnění bolestí

Kromě toho, že si ji můžeme dát k obědu, může rýže dobře ženám posloužit i při snaze o zmírnění menstruačních bolestí. Postačí naplnit ponožku syrovou rýží, dobře uvázat na uzel a na chvíli nahřát v mikrovlnné troubě. Příjemně teplý balíček lze potom přiložit na bolestivé místo a ulevit si tak od bolestivých křečí v podbřišku. Stejně tak napomůže od bolesti zad v oblasti kolem bederní páteře. A pokud mikrovlnnou troubu vyměníte za mrazničku, můžete si podobně připravit i chladivý obklad.

01_ryze

Foto: Pixabay

Cenná voda po vaření a další využití rýže

Vodu, ve které vaříte rýži, nikdy nevylévejte. Dá se totiž využít na podrážděnou pokožku, nebo na akné. Rýže má také schopnost vstřebávat vlhkost a zbavuje místa různých pachů. Přidáte-li například hrst syrové rýže do krabice s nářadím a rovnoměrně jí tam rozsypete, zbavíte se vlhkosti, která by jinak mohla způsobit rezivění vašeho nářadí.

Rýže je skvělá pro čištění váz, jejichž vnitřek je mnohdy díky úzkému hrdlu špatně přístupný, což brání jejich dokonalému vymytí. Postačí však teplá voda se solí a rýží. Krouživými pohyby docílíte snadného vymytí vnitřku vázy.

A pokud máte doma domácí mazlíčky, jistě vám přijde vhod nápad, jak je zabavit. Malou plastovou lahev naplňte syrovou rýží a pevně ji uzavřete. Domácí mazlíček tak bude mít novou hračku a zabaví se. Sami uvidíte, že z ní bude nadšený.

Zdroj informací: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/4148-obycejna-ryze-umi-v-domacnosti-zazraky-vycisti-vazu-naostri-noze-a-pomuze-ovoci-dozrat

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *