01_pracka

Vytvořte si domácí prací gel – je to snadné

Dnes pro vás máme zajímavý tip – vytvořte si doma prací gel, který lze využít při praní vašeho prádla. Jde o šetrný a ekologický způsob, jak získat prostředek na praní. Stejně tak je to jednoduchá záležitost, kterou zvládne každý. Pojďme na to a vysvětleme si jej!

O prádlo nemějte obavy

Pokud se bojíte, že se správným koupeným prostředkem vaše prádlo nebude dostatečně čisté, určitě se bát nemusíte. Vaše prádlo totiž i při aplikaci tohoto gelu bude čisté tak jak má být. Navíc budete mít z vypraného prádla větší radost. Použili jste totiž váš ekologický, šetrný a domácí výrobek, který není vůbec těžký a realizace výroby zabere asi 30 minut. Dále je tento prací gel šetrnější k prádlu než koupené prostředky. zejména ve vztahu k oblečení našich nejmenších ratolestí nebo třeba alergiků. Poslední výhodou je také úspora prostředků. Na tento gel potřebujete pouze jedno mýdlo.

Lahvičky na gel

Lahvičky na gel: Zdroj obrázku Pixabay.com

Co k výrobě pracího gelu potřebujete

Co si tedy před přípravou nachystat? Budete potřebovat jedno mýdlo na praní. Další složkou je 5 litrů vařící vody. Přidat také můžete asi 15 kapek esenciálního oleje, dle vašich preferencí. Pokud zvolíte alternativní postup výroby tohoto gelu, pak si připravte 1 mýdlo na praní, asi 300 sody na praní v prášku a 10 litrů vroucí vody.

Mýdla

Tuhá mýdla: Zdroj obrázku Pixabay.com

Postup výroby

Nastrouhejte mýdlo najemno. Potom jej rozmíchejte v troše vroucí vody. Až bude mýdlo rozpuštěné přidávejte další a další vody, a přitom důkladně celou směs míchejte. Vznikne vám prací gel, který, ještě když je teplý, nalijte do nádobek. Potom by měl ztuhnout do konzistence, která zhruba odpovídá pudingu. Potom nechte odstát přes noc. Druhý den již můžete použít. Použijete-li ještě esenciální olej, přidejte jej do promíchané vody a mýdla až po zchlazení a až poté nalívejte do nádobek. Dávkování je pak následující – na plnou pračku asi dvě polévkové lžíce gelu do bubnu pračky. Chcete-li využít postup s prací sodou, pak se postup trochu liší. Rozpusťte mýdlo ve vroucí vodě dle návodu výše, poté přimíchejte sodu a dále míchejte až do okamžiku, kdy bude i soda rozpuštěná. Až poté nalijete zbytek vařící vody. a rozlejete do nádob.

Pračka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *