01_koupelna_rostliny

Jaké květiny lze dát do koupelny

Koupelna většinou nepředstavuje první volbu místnosti, do které byste chtěli umístit své pokojové rostliny. Přesto bude ale mnoho druhů právě v tomto prostředí dobře prospívat. Není samozřejmě možné vzít bez rozmyslu kteroukoliv rostlinu a dát jí do koupelny, pokud si ale dáte s výběrem trochu práce, můžete získat originální koupelnový interiér, ve kterém se budete cítit opravdu dobře a ve kterém se vám bude relaxovat ještě lépe.

Proč mít květiny v koupelně?

Koupelna působí se svými obklady a dlažbou často poměrně studeně a sterilně. Pokud její interiér ozvláštníme zelenými rostlinami, stane se rázem mnohem útulnějším a příjemnějším. Obava ze specifického vlhkého prostředí koupelny, často s minimem denního světla, není na místě. Většina rostlin, které jsou u nás využívány jako okrasné, jsou doma v subtropech nebo dokonce tropech a koupelnové klima jim tak není úplně cizí. Jaké rostliny jsou tedy do koupelny vhodné?

Asparagus plumosus

Pro asparagus je koupelnové klima velmi vhodné, zvláště v zimě. V tomto období totiž velmi často trpí jeho lístky, které osychají, atmosféru v koupelně s vysokou vlhkostí tak vyloženě ocení. Stejně jako pro další rostliny v koupelně, která nemá okno, je třeba jej jednou za týden přeneste na den až dva na přirozené světlo.

02_koupelna_rostliny

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kapradiny

Kapradiny jsou typickými koupelnovými rostlinami. Svým vzhledem do koupelny vyloženě zapadají a kromě toho i jim vyhovuje vysoká vlhkost a nevadí jim ani nedostatek světla. Kapradin je samozřejmě celá řada druhů. Do koupelen se hodí především ledviník nebo parožnatka.

Netík

Netík je specifický druh kapradiny a rostlina, která je doma v deštných pralesích. Z toho plyne, že i ona má ráda vlhké prostředí (až do té míry, že i v koupelně jí bude třeba občas rosit) a stín. Velmi efektní je jeho pěstování v závěsných květináčích. Koupel pod zelený „stropem“ je velmi romantická a dává člověku pocit koupání v přírodě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *