Aloe

Aloe vera – ideální rostlina pro zapomnětlivé

Pokud přemýšlíte nad rostlinou, která by zvýšila estetiku ve vašem domě nebo bytu, určitě mezi zkuste popřemýšlet nad aloe vera. Tato známá rostlina je nejen hezká, ale je i léčivá. Další velkou výhodou je fakt, že pro ty, kdož jsou při péči o květiny zapomnětliví či méně pečlivý, je ideální volbou. Moc k životu totiž nepotřebuje, a pokud zapomenete, neděje se nic závažného.

Nepotřebuje mnoho péče

Aloe vera může zkrášlit váš interiér. To však může řada dalších rostli. Výhodou však je, že ani lenost či zapomnětlivost osoby, která se o aloe stará, není rostlině na škodu. Při takové nedbalosti ostatní květiny většinou skomírají. U aloe vera je tomu však skoro naopak. Ani při suchu totiž neztrácí zelenost. Stejně tak netrpí ani při nedostatku světla či živin. Jde totiž o velmi odolnou rostlinu, která je uzpůsobená na horší podmínky v přírodě.

 Aloe

Aloe: Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak se o aloe starat

Jak bylo již řečeno, žádná velká disciplína úplně vyžadována není. Stejně tak však alespoň minimální péče proběhnout musí. V částech roku, kdy je teplo, zavlažujte květinu jednou za 14 dní či jednou za tři týdny. Občas můžete přidat i trochu hnojiva. Ne však často. V zimě stačí závlaha jednou za měsíc až dva měsíce. Aloe vera totiž kryje nedostatky vody ze zásob v listech. Co se týká teploty, pak aloe vera nevyžaduje žádné zvláštní podmínky. Teplota by však neměla klesnout pod 10 °C. Světlo této květině úplně nesvědčí. Přímé slunce by jí mohlo uškodit. Proto vyberte stanoviště s rozptýleným osvětlením. Neumisťujte však aloe vera ani do úplného šera.

Dobrá varianta pro cestovatele nebo chalupáře

Právě díky vlastnostem a nárokům, které jsou popsány výše je aloe vera ideální rostlinou pro ty, kteří se nemohou celý rok starat o květiny v interiéru. Na mysli máme například cestovatele, kteří jsou výraznou část roku mimo domov. Stejně tak ji můžete pořídit i na chatu nebo chalupu, kterou obýváte zpravidla v létě. Přes zimu jsou totiž již tak nízké nároky na pěstování ještě nižší.

Aloe: Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *