01_kocka

Jak vytvořit kočce bezpečnou domácnost

Kočky ovládly spolu se psy naše domácnosti a staly se našimi mazlíčky a kamarády. V jádru to jsou však pořád šelmy s duší průzkumníků a dobrodruhů. I na kočku, která žije v bytě, tam mohou číhat různá nebezpečí, kterým navíc často vychází ochotně vstříc. Je proto na místě provést některá preventivní opatření a pro kočku zajistit domov, který bude stejně tak hezký jako bezpečný.

Kočka je živel

Kočka nebude po příchodu do vaší domácnosti ležet na polštáři, to odporuje její přirozenosti. Kočka se bude po bytě pohybovat, zkoušet šplhat na nábytek apod. První věcí, kterou je tak třeba udělat, je odstranění všech volně stojících a rozbitných věcí jako jsou nejrůznější dekorace apod.

Je třeba také zakrýt všechny volně přístupné kabely, ideálně pořídit chrániče na kabely, jež kočka nebude schopná prokousnout. Absolutní zákaz  musí platit pro otevřený oheň, i ta nejmenší svíčka může způsobit velkou katastrofu.

Problém představují záclony, ty je lepší nahradit žaluziemi a dát pozor, aby pro kočky nebyly dostupné ovládací šňůrky.

02_kocka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zavírat, zavírat, zavírat

Vždy se ujistěte, že jsou dveře u pračky, sušičky, myčky nádobí, trouby či mikrovlné trouby zavřené. Pokud by se kočka dostala dovnitř, hrozilo by jí velké nebezpečí. To samé platí pro odpadkový koš či odpadkové pytle a igelitové sáčky obecně, i ty mohou pro kočku představovat velké nebezpečí. Kočka je schopná otevřít si i dvířka od skříněk, není proto od věci nainstalovat na ně dětské pojistky. Také víko toalety musí být stále zavřené, kočka by do mísy mohla spadnout.

Co se oken týče, kočka – zvláště pokud není v bytě ještě zvyklá – může snadno prolézu i škvírou na větrání. Promyslete proto instalaci sítí do oken.

Pozor na nebezpečné látky

Pro kočky v domácnosti platí to samé, co pro malé děti – odstraňte z jejich dosahu všechny potenciálně nebezpečné látky, chemikálie, čistící prostředky apod. Ideálně je uschovejte do uzamykatelných nebo jinak zabezpečených skříněk, případně je uložte v té části domu nebo bytu, do které kočka nemá přístup (a zajistěte, aby se tam opravdu nikdy nedostala).

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

 

 

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *