Vyrobte si aviváž, která je šetrná k prostředí i vaší pokožce. Je to snadné a levné

aviváž

Patříte mezi ty, kteří si zkrátka nedokáží představit praní bez použití aviváže? Zamysleli jste se někdy však nad složením? Aviváž si můžete vyrobit doma, která bude bez chemie. Jak na to? Věřte, že to zvládne opravdu každý.

Voňavé a dlouho svěží prádlo

Výrobou vlastní aviváže získáte produkt, který je šetrný k životnímu prostředí i vašemu zdraví. Provoní vaše prádlo. Vyjde levněji než kupovaná alternativa. A to není zdaleka vše, tato aviváž může vonět totiž pokaždé jinak. Trik spočívá v přidávání vonných olejů.

Na výrobu potřebujete 250 ml vody, 250 ml octa a 10 kapek vonného oleje dle vlastního výběru. Postup je snadný, stačí smíchat ocet s vodou a přidat vonný olej a pořádně míchat, aby se veškeré přísady spojily. Před přidáním do praní protřepejte. Na jedno praní použijte cca 2 polévkové lžíce této aviváže. Pokud nemáte doma vonný olej, lze ho nahradit kondicionérem na vlasy. V tomto případě smíchejte 6 dílů vody, 3 díly octa a 3 díly kondicionéru.

Domácí aviváž z kyseliny citronové

V tomto případě potřebujete kyselinu citronovou, hrnek a vodu. Zde je třeba si i zjistit tvrdost vody ve vaší domácnosti. Pokud máte hodně tvrdou, tak do hrnku nasypte 3 lžičky kyseliny citronové, pokud je voda měkčí, tak postačí jen 1 lžička. Dolijte vodou, zamíchejte a přidejte do pračky místo kupované aviváže.

Vylepšená aviváž z oleje čajovníku

Na výrobu této aviváže budete potřebovat 200 ml teplé vody, 2 lžičky kyseliny citronové a 10 kapek oleje z čajovníku. Vše smíchejte dohromady. Uchovávejte v uzavíratelné skleněné nádobě. Při každém praní přidejte 2 polévkové lžíce aviváže.

levandule

Foto: Pixabay

Levandulová domácí aviváž

Milujete vůni levandule? Tak si z ní vyrobte aviváž. Potřebujete 500 ml vinného octa, 500 ml vody, 10 květů levandule a 20 až 30 kapek levandulové esence. Do skleněné nádoby nalijte ocet, vodu, přidejte květy a esenci. Nechte týden louhovat. Poté přeceďte přes plátýnko, aby se květy levandule nemohly dostat do pračky. Přeceděné nalijte do skleněné nádoby a můžete používat při každém praní.

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay