Výrobník sody není jen pohodlným řešením. Dokáže i uspořit peníze a šetří životní prostředí

voda

Kuchyní, ve kterých se na lince nebo na blízké polici vyjímá výrobník sody v moderním designu, neustále přibývá. Výrobník sody však není jen moderním doplňkem vaší kuchyně, který vám učiní život pohodlnějším, má i další výhody.

Výrobník sody

Výrobník sody mění kohoutkovou vodu na vodu s bublinkami. Výhodou je, že si právě takovou bublinkovou vodu může dopřát pokaždé čerstvou. Díky dávkovači na vašem výrobníku, který vám bude kdykoliv k dispozici, to půjde snadno.

Pití sycené vody z výrobníku sody se stále více rozšiřuje. Zájem o tento vynález je v poslední době velký a oblíbený je především u mladých lidí a v početnějších rodinách. Nejde samozřejmě o nic příliš jiného, než co byly klasické „sifony“ rozšířené v kuchyních již před několika dekádami, přesto je ale výrobník sody v moderní podobě skutečně „v kurzu“.

voda

Foto: Pixabay

Peníze i ekologie

Výhody výrobníku jsou velké nejen z hlediska financí, ale také z důvodu šetření přírody. Vezmete-li na vědomí, že průměrná rodina spotřebuje 1200 plastových lahví za rok, je jejich celková roční spotřeba téměř neúnosná. Rodina navíc utratí za kupování pití v plastu i několik stovek měsíčně.  Pokud chceme naši přírodu ochránit před zavalením plastovými lahvemi, pořiďme si domů výrobník sody. Použité plastové láhve se vám navíc pravděpodobně hromadily někde v předsíni.

Ve výrobníku sody je třeba vyměnit za nějaký čas bombičku s potravinářským CO2, který ale vydrží v zásobníku na bublinkovou vodu poměrně dlouhou dobu. Ve srovnání s kupovanou vodou v plastové lahvi vás tak vyjde sycená voda z výrobníku výrazně levněji, na pouhé 3 Kč. Navíc si můžete koncentraci bublinek i sami navolit, stejně jako můžete měnit i všechny možné příchutě. Výhodou bublinkové vody je tedy i různorodost v jejích chutích.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/vyrobnik-sody-vyhody-20230224.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.