Ztracené klíče budou brzy již dávnou minulostí

klíče

Ztráta klíčů představuje pro všechny z nás stresující okamžik, který navíc přichází často právě ve chvíli, kdy máme nejvíc naspěch. Klíče, které se většinou objeví až po hodně dlouhé době v zapadlém koutě na dně vaší tašky (v tom lepším případě), dokáží potrápit každého z nás. Nepříjemné okamžiky spojené s pocitem beznaděje ale mohou být v blízké budoucnosti brzy minulostí. Moderní technologie přináší totiž možnosti, jak dveře otevřít bez zvuku cinkajícího kovu a všelijakých cinkrlátek zavěšených na svazku klíčů.

Otevírání dveří pomocí otisku prstu 

Otevírání dveří pomocí otisku prstu je jeden z nejjednodušších způsobů, kterým si lze dveře otevírat. I u nás by se tento moderní způsob odemykání mohl brzy masivně rozšířit. Čtečka na otisk prstu, která se většinou nachází bezprostředně vedle dveří, může být v pohotovostním režimu během celého dne a otisk prstu nám načte čtečka prakticky velmi rychle. Do paměti lze pro pocit větší bezpečnosti uložit i dva prsty na otisk. Jedná se o ten vůbec nejsnadnější způsob odemykání dveří, protože u sebe nemusíte nosit vůbec nic.

klíče

Foto: Pixabay

Odemykání dveří pomocí čipů

Odemykání dveří pomocí čipů je poměrně jednoduché, ale přesto je nutné nosit čipovou kartu stále u sebe stejně jako klíč. Na rozdíl od klíčů ale můžete čipu často ihned zrušit platnost a tím i jeho fungování, to může být buď dočasné, anebo jej můžeme nechat úplně znehodnotit. Čipovou kartu můžete uchovávat třeba na místě, kde uchováváme své platební karty. Čip lze nosit také na ruce v podobě náramku. Lze jej uchovat i jako malou nálepku na vašem telefonu apod.

Odemkněte si telefonem

V dnešní době má u sebe telefon prakticky každý. Neustálý kontakt s ostatními vyvolává pocit bezpečí. V chytrých telefonech lze ale nastavit také aplikaci pomocí níž můžete vaše dveře pohodlně ovládat. Ani dětem, které umí zacházet s mobilním telefonem mnohdy lépe než dospělí, nebude jistě činit žádné potíže tento moderní způsob otevírání dveří zvládnout.

Možnosti, jak udělit práva ostatním členům rodiny, jsou také široké a je to prostřednictvím telefonu také velmi snadné. Přístup do vašeho bytu v době dovolené tak může být díky prostřednictvím pokynů vašeho telefonu pro vaše blízké o to snadnější.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/klice-uz-je-na-ozdobu-nahradte-je-chytrym-telefonem-nebo-otiskem-prstu/

https://www.klicovecentrum.cz/elektronicke-pristupove-systemy/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.