Designové chyby, které děláte při vybavování koupelny

Ať už jsou to návštěvníci, kteří se chystají na prohlídku, nebo potenciální kupci, tato malá, ale vysoce funkční místnost může váš dům přenést z průměrného na superstylový. Není to však tak jednoduché jako utřít věci nebo koupit slušnou sadu ručníků. Ukazuje se, že v rámci koupelny pravděpodobně děláte velké chyby, ať už se jedná o malé volby založené na dekoru nebo větší volby týkající se redesignu.

Nedbáte na podlahy

Největším lákadlem pro potenciální kupující domu jsou zrekonstruované koupelny a moderní podlahy. Podlahy v koupelně tedy rozhodně nesmíte přehlížet. V některých případech si mohou lidé nejlépe pomoci snadno udržovatelnými podlahovými krytinami. Řada majitelů nemovitostí si vybírá zateplené podlahy, pokud to rozpočet dovolí, ale není to podmínkou.

My doporučujeme zejména vinylové desky (LVP), které jsou odolné ve vlhkých místnostech a napodobují vzhled pravých dřevěných podlah. Přiklánějte se k těm, které mají kresbu dřeva, a volte více hnědých než šedých tónů, protože to dodá vašemu prostoru teplo.

Málo nebo příliš mnoho světla

Koupelna není tak jako tak místem, kde se pravděpodobně upravujete a oblékáte, ale je to místo, kde se návštěvníci zastavují, aby si upravili vlasy nebo se ujistili, že nemají nic v zubech. Proto se musíte ujistit, že jste zvolili vhodné osvětlení. Řada majitelů domů dělá chybu, když využívá jeden zdroj světla. To vytváří stíny a prostor působí neútulně.

V každém případě i nadbytek osvětlení je špatnou volbou. Příliš mnoho světla může způsobit oslnění, když se snažíte připravit před zrcadlem, nebo znesnadnit odpočinek a relaxaci v horké sprše. Chcete-li objevit prostředek doporučujeme svítidla na baterie. Ty nebudou vyžadovat elektrikáře a okamžitě změní váš prostor.

Toaletní skříňka

Ať už je vaše koupelna malá nebo velká, budete potřebovat, aby byla toaletní skříňka úměrná prostoru. Nevybírejte si takovou, která je pro vaši koupelnu příliš malá, abyste neplýtvaly místem. Kromě toho je nutné dodržet odstupové vzdálenosti mezi zásuvkou a ostatními instalacemi, takže nevolte umyvadlo s co největším rozměrem, který se do prostoru vejde. Potřebujete 15 palců od středu toalety ke straně umyvadla, abyste měli pohodlný volný prostor.

Barvy

Ano, bílé zdi jsou neustále sázkou na jistotu, ale jelikož se jedná o uzavřenou místnost, koupelna volá po barvě. V rámci koupelny může být řešením neutrální barva nebo klidná barva mořské pěny. Kromě toho je malování zdí jednoduchým a levným projektem, který lze jednoduše provést pomocí malířské pásky, válečku a hadříku. Případně využijte dekorativní malby nebo potisků.

Koupelna - design
Foto: Pixabay

Dřevo jako dekor

Mnoho majitelů nemovitostí chce vylepšit své koupelny běžnými materiály, jako je dřevo, juta a bambus. Tyto přírodní materiály asimilují vlhkost, což vede ke kroucení, lámání, vzniku plísní a rozvoji mikrobů. V případě, že jste uvažovali o dřevěných žaluziích nebo tkaných stínidlech, doporučujeme jako alternativu zvolit žaluzie a rolety z umělého dřeva, protože vydrží vysokou vlhkost a kropení vodou, nebo stínidla z rychleschnoucích materiálů.

Vyvaruje se před zavěšováním obrázků na bázi papíru nebo dřevěných rámů v rámci toalety. Navrhujeme využívat řemeslné zpracování plátna, které má výraznější odolnost vůči vlhkosti, nebo využívat stylistické uspořádání, které je bezpečné pro dekor a vlhkost, jako jsou rostliny nebo nástěnné umění z kovů, které nerezaví.

Přehlížíte drobné detaily

Nemusíte utrácet jmění za nové podlahy nebo vany, abyste svou koupelnu znatelně vylepšili. Jen některé drobné zajímavosti mohou mít obrovský vliv.

  • kliky a úchyty na toaletních stolcích a skříňkách – knoflíky/kličky v trendových kovových úpravách
  • věšák na ručníky a barva malých ozdob, jako je dávkovač mýdla

Zdroje info: bestlifeonline.com, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay