Vršky PET lahve

Výroba jednoduchých květináčů z víček od plastových lahví

Víte, jako máte spotřebu PET lahví? Zřejmě extrémní. To samé se týká i víček od PETek. Ta se většinou nechávají přímo na lahvích, jež putují ideálně do tříděného odpadu. V horším případě se stávají součástí toho směsného. Je to škoda, protože i takováto zdánlivě obyčejná víčka mohou mít různé využití. Typickým příkladem je elegantní květináč. Vyrobit si ho není nijak složité, o čemž vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Jen několik pomůcek

Nic moc potřebovat skutečně nebudete a většinou se bude jednat fakticky o věci, které byste jinak vyhodili. Konkrétně si nachystejte:

  • plastové vršky různých barev,
  • plastovou lahev, ideálně dvoulitrovou,
  • tavicí pistol,
  • substrát.

Květináč na bylinky

Foto: YouTube kanál Balcony & Garden

Rychlá akce za pár korun

Nejprve si nachystáte spodní část plastové lahve, okolo které nalepíme postupně vršky. Učinit tak můžete třeba v různých řadách nad sebou dle barev. Máte-li vytvořenou základnu, můžete pokračovat v lepení. Stačí si vzít horní část lahve a oblepit ji dokola. Vznikne vám rukojeť určená na onen květináč. Optimální je lahev s větším průměrem.

Spojíme a můžeme využít bylinky

Obě součásti už jen stačí spojit pomocí tavné pistole. Následně už můžete umístit do menší perforované lahve substrát a bylinky. Mezi nádobou na bylinky a původní v košíku a nádobkou s bylinkami vznikne místo, kde může být přebytečná voda. A výběr bylinek? Ten už je pouze na vás samotných.

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *