Mravenec

Jak se doma zbavit otravných mravenců

Také máte doma problémy s mravenci? Pokud ano, určitě nyní zbystřete. Poradíme vám totiž, jak se jich zbavit. Všechny tipy, které vám dnes nabízíme, jsou jednoduché a nepotřebujete k nim žádnou speciální chemii. Pojďme si je tedy představit.

Vytvořte si pasti na mravence

Prvním tipem je vytvoření pastiček pro mravence. Je to jednoduché. V půl litru vody rozmíchejte jednu lžíci cukru. Dále přidejte dvě lžíce droždí. Důkladně směs promíchejte. Po promíchání vlijte tekutinu do plochých nádobek, které rozmístíte po vašem obydlí. Vytipujte si místa, kde se mravenci nejčastěji objevují. Právě na tato místa je nejlepší pasti umístit. Do takto připravené pasti přijdou mravenci, avšak již z ní neodejdou a utopí se.

Další pomocník proti mravencům – ocet

Dalším pomocníkem může být ocet. Ten použijete tak, že jej nalijete, respektive nanesete, na cestičky, po kterých se k vám mravenci dostávají. Znáte-li tedy jejich pohyb, ošetřete jejich nejčastější cesty octem. Stejně tak můžete ocet použít nikoli jen uvnitř ale i venku. Například pod fasádu, k oknům či dveřím a podobně. Jak ocet vlastně proti mravencům působí? Jde o to, že je pro mravence extrémně intenzivní. Pokud cítí ocet, již necítí další věci, a ztrácejí tak pachové stopy. Můžete tak efektivně zabránit jejich vnikání do domu.

Mravenec

Mravenec: Foto Pixabay

Některé rostliny také odpuzují mravence

Nemusíme však zůstat jen u sladké vody či octa. Stejně tak mohou být v boji proti mravencům v domě efektivní bylinky, které mravence odpuzují. Jde o aromatické byliny, jako je například bazalka, máta či levandule. Dobré je mít tyto rostliny v interiéru, avšak mohou působit i venku. Pokud máte například u vchodových dveří tyto bylinky, nebo třeba vysázenou cibuli s česnekem, mravenci se vašemu obydlí pravděpodobně vyhnou. Další věc, kterou mravenci nesnáší je káva a její vůně. Můžete tedy okolo cestiček a míst, odkud se mravenci domů dostávají, posypat kávovou sedlinu.

Mravenec: Náhledové foto Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *