01_pumpa

Výhody ruční pumpy na zahradě

V dnešní době se to i na našich chatách a chalupách hemží nejrůznější elektronikou a jinými moderními nástroji. V některých případech to má jistě opodstatnění, v jiných je lepší volbou zůstat u starých a historií osvědčených řešení. Mezi takové patří i ruční pumpy, které mají minimálně u rekreačních objektů stále své místo. Poskytují totiž několik nezanedbatelných výhod, díky kterým jsou v některých situacích tím nejlepším možným řešením.

Kdy se rozhodnout pro ruční pumpu?

Ruční pumpa je jednou z věcí, která mnohým z nás připomíná romantiku starých časů a prázdnin strávených v dětství na venkově. Je tedy zřejmé, že ruční pumpa se hodí především k objektům, které si zakládají na tradičním a retro designu. Stejně tak je o ruční pumpě samozřejmě možné uvažovat pouze ve chvíli, kdy vodu z ní budeme používat maximálně na občasné opláchnutí rukou. V případě, že by pro nás představovala hlavní zdroj vody, už by to s ní byla poměrně velká námaha.

Výhody ruční pumpy

Kromě toho, že ruční pumpa prostě dobře vypadá a je zajímavým doplňkem zahrady, má i další výhody. Tou prvním je fakt, že její provoz nespotřebovává elektrickou energii. Stejně tak má ruční pumpa velmi snadnou údržbu a nenáročný provoz, který zahrnuje prakticky jen občasné promazání čepů (vrzání při pumpování má jistě také svojí romantiku, zařízení se tím ale poškozuje). Pumpa je obecně velmi odolné zařízení a i v případě, že dojde k poškození některé z vnitřních částí nebývá problém jí snadno opravit.

02_pumpa

Foto: Pixabay

Montáž ruční pumpy

Instalaci tohoto tradičního zařízení lze zvládnout svépomocí, není ale od věci nechat jí na odbornících. Jednak je třeba pohybovat se ve studni, jednak je nutné všechny díly sestavit maximálně dobře. V opačném případě hrozí nejrůznější tření a formy tlaků, které budou zařízení poškozovat a zkracovat jeho životnost.

Je také důležité skutečně dobře umístit sací otvor, který musí být dostatečně nízko, aby šla voda čerpat i v případě nízké hladiny, přitom ale dost vysoko na to, aby se nenasával kal ze dna studny (v této souvislosti se mluví nejčastěji o výšce půl metru nad dnem).

Náhledové foto: Pixabay   

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *