Jak si správně vybrat houpací síť

Houpací síť

Přemýšleli jste někdy o tom, že si pořídíte oblíbenou houpací síť? Například na lenošení na zahradě? Pak je dobré se zaměřit na konkrétní parametry a ujasnit si, dle čeho houpací síť vybrat. Právě tomuto tématu se budeme dnes věnovat. Tak pojďme na to!

Rozlišujte houpací síť a závěsné křeslo

První je dobré udělat si jasno v pojmech. Často totiž na trhu narazíte na dva podobné produkty. jedním je právě klasická houpací síť, druhým závěsné křeslo. Produkty mohou být velice podobné, avšak existují základní rozdíly mezi závěsným křeslem a houpací sítí. Zejména se liší v tom, že v sítích se primárně leží, kdežto v křesle lze spíše jen sedět. Dále je rozdíl také v tom, že houpací síť potřebuje ke své instalaci dva pevné kotevní body pro upevnění. Závěsné křeslo pak potřebuje jen jeden kotevní bod.

Houpací síť

Foto: Pixabay

Dle čeho houpací síť vybrat?

Nejprve je dobré zkoumat parametry a rozměry sítě, až potom barvu a další estetické záležitosti. Parametry sítě jsou totiž důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Důležité také je, kde chcete houpací síť užívat. Chcete houpací síť do přírody a divočiny nebo spíše na lenošení na zahradě? Pokud jde o první možnost, musíte vybírat v outdoor a turistických houpacích sítích. Ty jsou od těch rekreačních lehčí, rychleschnoucí a lepší na uskladnění. Chcete-li síť na zahradu nebo třeba do interiéru, vybírejte z ostatních kategorií. Jsou těžší, ale zato pohodlné a jednoduché pro instalaci.

Houpací síť

Foto: Pixabay

Které parametry rozhodují?

Které parametry houpacích sítí tedy nejvíce zkoumat? Zaprvé půjde určitě o nosnost. Dle nosnosti lze rozdělit houpací sítě na sítě pro jednoho, pro dva, pro rodinu a pro děti. Vybírejte pak dle toho, jak si myslíte, že budete houpací síť využívat. Dalším parametrem je rozpětí. Jde o délku sítě od oka k oku ve vodorovné poloze. Tento parametr je důležitý pro situace, když budete chtít zavěsit síť volně v přírodě (například mezi stromy). Pro pohodlné spaní je nejlepší, když je síť napnutá, nikoli prověšená. Posledním faktorem, který je třeba zohlednit, je místo, kam chcete houpací síť umisťovat. Podle tohoto určení pak můžete vybrat upevňovací prvky pro síť nebo si pořídit stojan na houpací síť.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.