Jak se zbavit myší

01_mys

Myši se mohou v našem domě objevit kdykoliv a rozhodně to nesouvisí pouze s úrovní hygieny. Moderní konstrukce staveb a použité materiály totiž vytváří pro myši velmi vhodné prostředí, které jim poskytuje dostatek potravy, tepla i klidu na rozmnožování. Ve chvíli, kdy se myši objeví i u vás, je na čase vytáhnout proti nim do boje. Kombinovat přitom můžete staré osvědčené recepty i způsoby moderní. Jak tedy proti myším bojovat?

1. Pasti na myši

Vhodně rozmístěné pastičky na myši jsou jednou z hlavních linií boje proti hlodavcům. K dostání jsou v dřevěném i kovovém provedení a patří k nejúčinnějším způsobům likvidace myší. K tomu, aby byly skutečně efektivní, je třeba je dobře rozmístit a nasadit do nich vhodnou návnadu. Vždy je třeba rozmístit pastiček dostatečné množství a pro maximální šanci na úspěch je vhodné v nich střídat typy návnad. Jako návnadu lze využít ikonický sýr, ale také ořechy, salám nebo čokoládu. Pastičky umisťujte do rohů místnosti nebo podél zdi.

02_mys

Foto: Pixabay

2. Jed na myši

Další možností je použití jedu na myši a hlodavce. V tomto případě je však nutné si promyslet, zda není možné, aby jej omylem nepozřeli domácí mazlíčci nebo dokonce malé děti. Na trhu jsou naštěstí k dostání i pasti s jedem, které jsou navržené tak, aby byla šance na pozření jedu kýmkoliv jiným než škůdcem minimální.

3. Plašičky a predátoři

Myši lze odradit od vstupu vašeho domu hned několika způsoby. Tím prvním je samozřejmě kočka, která dokáže myši jednak lovit, jednak odrazovat tím, že do domu s kočkou se myš většinou příliš nehrne. Odpuzovat myši je možné i prostřednictvím ultrazvukové plašičky. Pozor na to, že plašičku je třeba umístit do každé místnosti.

4. Tradiční a přírodní metody

Boj s hlodavci lze vést i tradičními metodami našich předků nebo čistě přírodními prostředky. S nezvanými návštěvníky lze bojovat např. mátou, jejíž aroma jim zrovna nevoní. Často je zmiňován i heřmánek nebo česnek a podle mnohých fungují i odpuzovače proti šatním molům. Odpuzující účinek mají na myši i naše parfémovaná mýdla.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.