Vybíráme žárovky do domácnosti

Každá domácnost si jednoznačně vyžaduje spolehlivé osvětlení, které se bude vyznačovat vysokou intenzitou a nízkou spotřebou. Ne vždy tomu tak je a v mnohých interiérech se ještě stále nacházejí klasické žárovky, které svým vzhledem nijak neuchvátí a především zaujmou svou vysokou spotřebou. I proto je nutné je vyměnit a jejich místo může zaujmout třeba velmi úsporná led žárovka. Pojďme se tedy podívat na základní rozdíly mezi žárovkami a na možnosti jejich použití.

LED žárovka jako optimální řešení

Nejvhodnější variantou je pochopitelně vysoce úsporná LED žárovka. Momentálně dokáže nabídnout nejnižší spotřebu pohybující se okolo 3 až maximálně 5 W. Světla je schopná dát stejně, jako je tomu u 50 W klasické vláknové žárovky. Navíc od ní nejde teplo, takže je i maximálně bezpečná. Spolehnout se můžete klidně i na její barvu svícení. Volit lze mezi klasickou žlutou, teplou bílou a studenou bílou. Nejčastěji volená je zlatá střední cesta v podobě teplé bílé. U ED žárovky je dobré se soustředit i na její provedení. V největším množství jsou k dispozici LED žárovky pouze s prosvícenou hlavou. Lepší je ale zvolit žárovky vzhledově stejné jako klasické s LED tyčinkami. Osvětlí větší plochu.

led žárovkaLED žárovka

Zdroj obrázku: srovname.cz

Úsporné žárovky pouze na delší svícení

Ani nejlevnější LED žárovka cenově určitě nevyjde lépe, než je tomu u úsporných žárovek. Ty se vyrábějí v různých tvarech a můžete si je kopit jak na velký, tak i na malý závit. Vhodné je tyto žárovky dávat do míst, která jsou dlouhodoběji osvícená. Pokud jde o světlo na čidlo, pak vám úsporná žárovka velmi brzy odejde.

úsporná žárovkaÚsporná žárovka

Zdroj obrázku: srovname.cz

Halogenové žárovky

Halogenové žárovky jsou vhodnější do interiéru pro osvětlení velkého množství prostoru. V interiéru se tento typ osvětlení neprosazuje. Intenzita halogenového osvětlení je opravdu vysoká a doma by bylo spíše na škodu.

whitenergy-we-80xsmd-4w-e27-bila-koule-b60Nový typ LED žárovky

Zdroj obrázku: srovname.cz

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.