Jeden makléř jako nejefektivnější cesta k prodeji nemovitosti

Prodej jakékoli nemovitosti představuje poměrně složitý proces, který je spojený s celou řadou rizik. Možnosti jeho realizace jsou přitom celkem tři. Tu první přestavuje prodávání nemovitosti svépomocí. To je ale většinou velmi zdlouhavé a finančně náročné. Jestliže zvolíte realitní společnost, pak se vám může stát, že na vás jako na jednotlivce nebude mít dostatek času a nemovitost zpeněžíte za delší dobu. Nejoptimálnější je mít přímo svého realitního makléře, který se bude věnovat pouze vám a pomůže vám rychle nemovitost prodat. Ostatně podívejme se na využití jednoho jediného makléře podrobněji.

Extrémně drahý prodej svépomocí

Mnozí lidé zastávají názor, že nejefektivnější je prodej domu či bytů svépomocí. Nikomu nechtějí dávat žádné finanční prostředky a vše si obstarají sami. Dobré je si ale spočítat, že samotná inzerce třeba na serveru sreality anebo jinde stojí nemalé finanční sumy. Brát v potaz bychom logicky měli i nacenění nemovitostí a v neposlední řadě i celou řadu administrativních poplatků, jež s prodejem jako takovým souvisejí. Realitní makléř se o toto všechno postará v rámci mnohem nižší ceny, kterou mu zaplatíte. Vše budete mít navíc bez jakýchkoli rizik spojených třeba s podvodným jednáním kupce.

Realitní společnost jako klasické řešení

Jestliže se rozhodnete pro realitní společnost, pak počítejte, že váš prodej pro ni může a nemusí být  prioritní. Stát se tak může, že se vám nebude dařit nemovitost prodat. Komunikace s realitní společností je ale většinou pohodlná, takže se vám nakonec nemovitost prodat podaří. Může to ale déle trvat.

Jeden makléř je efektivní a ušetří peníze

Při spolupráci s jedním realitním makléřem vám ubudou zbytečné poplatky za marketing, respektive propagaci na mnohých realitních serverech. Dále uspoříte velkou porci času, jelikož se nebudete muset starat o prohlídky vámi nabízené nemovitosti. Realitní makléř zajistí také vše okolo smluv.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *